Джерело: Результати програми з обміну держоблігацій Греції будуть обнадійливими


Джерело: Результати програми з обміну держоблігацій Греції будуть обнадійливими

Результати програми з обміну держоблігацій, покликаної заощадити Греції понад 100 млрд євро, будуть обнадійливими, повідомив на умовах анонімності представник грецької влади. За його словами, приватні інвестори проявляють великий інтерес до участі в програмі, яка є ключовою умовою надання Афінам другої програми фінансової допомоги обсягом 130 млрд євро, передає Reuters.

"Частота відгуків на участь в програмі обміну висока, високий відсоток інвесторів, які побажали взяти участь в ній добровільно. Ми дивимося з оптимізмом на результати програми обміну, які стануть відомі сьогодні протягом дня", - сказав грецький чиновник, який побажав залишитися невідомим. Нагадаємо, що про інтерес приватних інвесторів до участі в програмі має стати відомо до вечора 8 березня 2012 р.

Раніше з'явилися неофіційні дані про те, що всі грецькі банки візьмуть участь у програмі обміну держоблігацій. За словами представника грецького банківського сектора, кредитні організації країни володіють держоблігаціями країни на суму, що перевищує 40 млрд євро.

Невід'ємною складовою програми є участь приватних інвесторів у обміні грецьких держпаперів з скороченням 53,5% номінальної вартості. Офіційну пропозицію про обмін паперів було зроблено 24 лютого 2012 р. Банкам, страховим компаніям, пенсійним фондам і роздрібним інвесторам, яким належить близько 206 млрд євро грецького боргу, пропонується замість старих облігацій отримати нові з термінами обігу від 11 до 30 років і середньозваженою ставкою купона 3,65% (ставка буде наростати з первинних 2% до 4,3%).

За кожні 100 євро старих паперів інвестори отримають нові облігації номіналом 31,5 євро плюс короткострокові папери Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) номіналом 15 євро (таким чином буде реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Грецький уряд встановив, що буде зобов'язаний виконати обмін тільки після досягнення 90-процентного рівня участі інвесторів. Якщо ж до обміну буде пред'явлено від 75% до 90% паперів, Греція прийме рішення, виходячи з консультацій з єврозоною і Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Нагадаємо, тридцять найбільших власників грецьких держпаперів візьмуть участь в операції з реструктуризації боргу країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua