Міненерговугілля заявляє про неприпустимість перевищення граничної ціни на газ


Міненерговугілля заявляє про неприпустимість перевищення граничної ціни на газ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України готове звертатися до контролюючих органів для перевірки інформації про перевищення граничного рівня ціни на природний газ при його продажу бюджетним організаціям, повідомила прес-служба міністерства.

"У зв'язку з викладеним в деяких засобах масової інформації повідомленням про продаж газу споживачам за завищеними цінами, Міністерство енергетики та вугільної промисловості повідомляє, що газ споживачам відпускається за фіксованими цінами. У разі виявлення порушень у цій сфері міністерство залишає за собою право звернутися до контролюючих органів для відповідної реакції", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі нагадують, що згідно з законом "Про основи функціонування ринку природного газу", ціни і тарифи на газ для бюджетних споживачів регулюються Національною комісією регулювання енергетики.

Як повідомлялося, НКРЕ з 1 січня 2012 року збільшила граничний рівень ціни на природний газ для промислових і прирівняних до них споживачів, а також для бюджетних організацій на 3,8% - з 3,382 грн до 3,509 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки, тарифу на транспортування і постачання).

При перегляді тарифів комісія виходила з прогнозованої НАК "Нафтогаз України" ціни імпортного газу на перший квартал 2012 року в розмірі $416 за 1 тис. куб. м.

З урахуванням різноманітних тарифів, зборів і надбавок гранична ціна, за даними Міненерговугілля, не повинна перевищувати 4,714 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Раніше деякі ЗМІ поширили інформацію з посиланням на дані тендерів низки бюджетних організацій про укладення ними угод з облгазами на закупівлю природного газу за цінами, що значно перевищують граничні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua