52
Лідери Східної Європи боротимуться з тероризмом спільно
Лідери 17 країн Центральної і Східної Європи, включаючи Президента Леоніда Кучму, на конференції у Варшаві затвердили спільний план дій щодо боротьби з міжнародним тероризмом, повідомляють Українські Новини.
"Сьогодні вирішується питання нашого майбутнього... чи будемо ми жити з одвічним острахом... чи будемо будувати загальноєвропейський дім", — заявив на спільній прес-конференції Кучма, котрий від імені всіх учасників зачитав ухвалену декларацію.
Конференція зібрала лідерів або представників Польщі, Албанії, Боснії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Угорщини, Македонії, Молдови, Румунії, Словаччини, Словенії, України і Югославії.
Схвалений план передбачає обмін даними розвідок країнами, що підписали його, співробітництво їхніх міністерств фінансів у боротьбі з відмиванням брудних грошей і взаємну допомогу в підготовці антитерористичних сил.
Він також передбачає, що країни Центральної і Східної Європи створять фонд допомоги жертвам тероризму і спеціальний інститут, що займеться збором даних про тероризм, їхнім аналізом і виробленням рекомендації у боротьбі з ним.
Учасники конференції, які перед її завершенням провели телеміст з американським президентом Джорджем Бушем, висловили співчуття і підтримку США, потерпілим від атаки терористів 11 вересня.
"Ми стоїмо на боці американського народу так само, як він підтримував нас у боротьбі за свободу", — говориться в декларації.
Лідери також привітали розширення Європейського Союзу і НАТО.
"Ми вважаємо, що швидке розширення ЄС і НАТО зробить боротьбу з тероризмом ефективнішою", — сказано в декларації.
Лідери домовилися розглянути результати запланованих дій на аналогічній конференції восени наступного року.
За матеріалами:
Поділитися новиною