Нацбанк може знизити відсоткові ставки


Нацбанк може знизити відсоткові ставки

Національний банк України розглядає можливість зниження кредитних відсоткових ставок. Про це йдеться в коментарі керівника групи радників голови НБУ Валерія Литвицького, розміщеному на сайті НБУ.

Він зазначив, що, за підсумками перших двох місяців в Україні спостерігається позитивна цінова ситуація, що зумовлено, в першу чергу, бюджетною політикою уряду і монетарною політикою Нацбанку. "В Україні зберігається цінова стабільність, третій місяць поспіль місячна інфляція не перевищує 0,2%, а останні 10 місяців вона щомісяця менше 1%" - відзначив Литвицький.

Він вважає, що в таких умовах НБУ може піти на зниження відсоткових ставок. "Ми вважаємо, що в такій ситуації можна продовжити помірну політику підтримки економічної активності. В цьому році ми провели вже два раунди пом'якшення відсоткових вимог, і я думаю, і зараз це обговорюється, що є велика ймовірність того, що ми підемо ще на одне зниження ставок", - заявив Литвицький.

На сьогодні ставки за кредитами "овернайт" становлять: по кредитах під забезпечення державними цінними паперами - 8,75%; за кредитами без забезпечення - 10,75%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua