Інтернет прокатали на метро


Інтернет прокатали на метро

Послуга мобільного інтернету в київському метро, яку планували запустити до чемпіонату Євро-2012, не з'явиться вчасно. Конкурс з вибору компанії для будівництва мережі київська влада оголосила лише вчора, і запустити послугу тепер вдасться в кращому разі через півроку, вважають оператори. Проект затягнувся через переговори з потенційним переможцем конкурсу - компанією ЕСУ - про вартість будівництва мережі.

Проект модернізації мережі мобільного зв'язку в столичному метрополітені нарешті зрушив з мертвої точки. Учора Головне управління економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (КМДА) оголосило конкурс із залучення інвестора для проекту. Він передбачає будівництво мережі, яка охопить 44 станції (крім шести наземних). Орієнтовна вартість проекту - близько 70 млн грн, крім цього, переможець конкурсу повинен буде внести до міського бюджету 3,5 млн грн на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва.

Проект передбачає, що роботи з модернізації мережі проведе генеральний підрядник - переможець інвестконкурсу, а потім продасть мережу консорціуму з трьох мобільних операторів. "Потім ми вже самі вирішимо, як їй управляти, можливо, передамо в управління підряднику", - говорить директор з корпоративного управління "Астеліту" Юрій Курмаз. Він пояснює, що консорціум був створений, бо одній компанії набагато простіше домовитися з метрополітеном.

Вперше про проект модернізації мобільної мережі в метро заговорили ще минулого літа: в липні відповідну пропозицію вніс Кабінет міністрів, а в серпні КМДА заявила про рішення провести конкурс. Але після цього реалізація проекту загальмувалася. Головне управління економіки та інвестицій КМДА звинувачувало у затримці проекту керівництво метрополітену, якому було доручено підготувати техніко-економічне обґрунтування (ТЕО). А в метрополітені стверджували, що узгодження ТЕО затримує Головне управління транспорту та зв'язку КМДА.

В результаті тепер будівництво мережі навряд чи вдасться закінчити до фіналу Євро-2012, як це планувалося раніше. У липні віце-прем'єр Борис Колесников говорив, що UEFA наполягав на включенні в програму підготовки до чемпіонату пункт про впровадження послуги доступу в інтернет в київському метро. Тепер на проведення самого конкурсу піде близько місяця, каже начальник управління з питань інвестиційної політики КМДА Олег Світличний. Ще півроку у переможця конкурсу буде на розробку та затвердження проектно-кошторисної документації і два місяці на подачу графіка фінансування і реалізації проекту. "Навіть якщо опустити всі процедури і почати закуповувати обладнання прямо зараз, до чемпіонату можна встигнути побудувати мережу хіба що на центральних станціях", - стверджує директор департаменту регуляторно-правового забезпечення "Київстару" Андрій Осадчук.

Справжня причина затримки проекту - тривалі переговори про його вартість, стверджують оператори. У першому постанові уряду вона оцінювалася в 224,5 млн грн, але вже через місяць КМДА знизила її майже на третину. "Це були дуже умовні цифри, практично не підкріплені розрахунками, - розповідає директор з корпоративного управління "Астеліту" Юрій Курмаз. - Нинішня вартість близька до реальної". Втім, один з керівників іншого мобільного оператора на правах анонімності стверджує, що вартість проекту неодноразово намагався завищити потенційний переможець конкурсу. Практично всі оператори стверджують, що ним стане компанія ЕСУ, "дочка" австрійського концерну EPIC і власник 92,79% акцій "Укртелекому". Вона працює на українському ринку з 2005 року і неодноразово виступала підрядником з будівництва мереж МТС і "Київстару". У самій компанії свою участь в конкурсі не коментують.

Нова мережа в метрополітені важлива для операторів, адже нинішня, що належить компанії "Проксимус", яка здає її в оренду, побудована ще в 2004 році. "Проксимус" використовує невелику смугу частот, що забезпечує лише голосову телефонію і не дозволяє надавати доступ в інтернет за технологіями GPRS та EDGE. "Світовий досвід показує, що саме мобільний інтернет і SMS - найбільш затребувані послуги в метро, говорити там просто незручно через шум", - пояснює гендиректор "Астеліту" Олександр Баринов. Оператори навіть намагаються забезпечити в метрополітені 3G-зв'язок, але поки їм не дозволяє Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації. "Незрозуміло, кому під землею буде заважати наша робота в 3G-частотах, - обурюється глава одного з мобільних операторів. - Але думаю, ближче до запуску проекту нам вдасться переконати всіх у привабливості цієї ідеї".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua