Коньяк видихнувся


Коньяк видихнувся

Господарський суд Автономної республіки Крим визнав банкрутом ЗАТ "Завод марочних вин і коньяків "Коктебель"" (основні ТМ "Коктебель", "Кутузов", "Крим") - вчора повідомлення про це було опубліковано в "Голосі України". Постанова суду, що датується 23 лютого, відкриває також процедуру ліквідації компанії, яка триватиме рік. Ліквідатором призначено Василя Кухта, який раніше розпоряджався майном заводу і брав заявки кредиторів.

Заяву про визнання підприємства банкрутом подав сам "Коктебель" в кінці 2009 року - дані про це містяться в єдиному реєстрі судових рішень України. Тоді банкрутом була оголошена компанія-власник "Коктебеля" - холдинг "Союз-Віктан". Уже в січні 2010 року завод подав апеляцію з проханням не починати процедуру банкрутства, але в червні 2010 року суд призначив арбітражного керуючого. У березні 2011 року суд визначив реєстр кредиторів, визнавши основними ОТП Банк (понад 400 млн грн), УкрСиббанк (більше 250 млн грн) і Укрсоцбанк (понад 140 млн грн). Загальна сума заборгованості - 927 млн грн.

Зараз виробничими потужностями управляє компанія "Коньячний дім "Коктебель"", не пов'язана із ЗАТ, розповіли на заводі. ЗАТ було створено в 2001 році на базі виробничих потужностей Коктебельського заводу за участю "Союз-Віктану". "Цілісний майновий комплекс заводу, як і раніше, належить державі, а компанія тільки орендує виробництво. Договір з "коньячним домом" був підписаний ще в 2009 році", - повідомило джерело на підприємстві. Таким чином, в активах заводу марочних вин і коньяків "Коктебель" залишається тільки те майно, яке було придбано ним за час роботи - з 2001 року. Це виноградники, техніка та допоміжні споруди. Велика частина цих активів зараз знаходиться під заставою у банків-кредиторів.

На виробничій діяльності підприємства процедура банкрутства до цих пір практично не позначилася, стверджує співрозмовник на заводі. За підсумками дев'яти місяців 2011 року ринкова частка вина марки "Коктебель" в фінансовому вираженні становила 4,1% (дані RTRI), хоча в 2010 році вона досягала 6,6%. Фінансові дані за 2011 рік компанія не публікувала, але 2010 рік підприємство закінчило з чистим збитком 122 млн грн (у 2009 році чистий прибуток був 23,12 млн грн).

Кредитори вже не розраховують на повернення кредитів - на думку джерела в ОТП Банку, продаж решти майна підприємства зможе покрити не більше 30% суми позики, виділеної банком. "Багато застави ми просто не змогли відстежити юридично. І якщо нам ясно, куди міг подітися товар, то як зникла нерухомість, ми не розуміємо", - додає співрозмовник. За його словами, труднощі можуть виникнути і з продажем специфічних активів підприємства: "Складно буде знайти єдиного покупця на все обладнання компанії".

Втім, у банків ще залишається можливість оскаржити законність угод з відчуження заставного майна, відзначає юрист Magisters Ярослав Олійник. "Установа повинна довести, що актив був проданий з порушенням законодавства, тобто перебуваючи під заставою або в процедурі банкрутства компанії", - пояснює він. Крім того, кредитори можуть спробувати довести, що підприємство було навмисне доведене до банкрутства. "Це дозволить притягти до кримінальної відповідальності екс-керівників компанії, але на повернення кредиту не вплине", - резюмує Олійник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua