У Кримінально-виконавчому кодексі України знайшли гендерну дискримінацію


У Кримінально-виконавчому кодексі України знайшли гендерну дискримінацію

Міністерство юстиції заявляє про виявлення ознак статевої дискримінації в окремих положеннях Кримінально-виконавчого кодексу України.

Такий висновок зроблено за результатами гендерно-правової експертизи, проведеної Мінюстом, повідомляє прес-служба відомства з посиланням на міністра Олександра Лавриновича, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з висновком експертизи Мін'юст вважає дискримінаційними положення ст. 141 Кодексу, відповідно до якої діти засуджених жінок можуть передаватися їхнім родичам за згодою матері.

В експертних висновках вказано, що ця норма Кодексу є дискримінаційною за статевою ознакою стосовно чоловіків і надає певні привілеї жінкам, не пов'язані з біологічними відмінностями між статями.

У зв'язку з цим Мін'юст рекомендує внести зміни до кримінально-виконавчого законодавства в частині отримання згоди батька на передачу дитини родичам. Висновок Мін'юсту щодо наявності у Кодексі дискримінаційних норм спрямований на ознайомлення до Верховної Ради України як органу, який прийняв цей законодавчий акт.

Проаналізувавши норми Кодексу, експерти зазначили, що вони в переважній більшості забезпечують гендерну рівність засуджених чоловіків і жінок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua