США: Банкіри вмовляють ФРС пом'якшити оцінки даних січневих стрес-тестів


США: Банкіри вмовляють ФРС пом'якшити оцінки даних січневих стрес-тестів

Найбільші банки Америки звернулися з посланням до глави Федеральної резервної системи США. Вони просять Бена Бернанке не перестаратися з публікацією даних січневих стрес-тестів. Підсумки цього випробування стануть відомі на цьому тижні. І банкіри побоюються, що детальне розкриття всіх даних може значно посилити ризики на фінансових ринках.

Clearing House Association, яка, зокрема, представляє інтереси Bank of America, JPMorgan Chase і Wells Fargo, настійно просить ФРС публікувати показники "вибірково". Так, як Федрезерв робив в 2009 році, коли регулятор заздалегідь розіслав підсумки стрес-тестів учасникам і погодився пом'якшити оцінки в деяких випадках.

Лобісти наголошують на тому, що докладні дані нібито можуть ускладнити конкуренцію в банківському секторі. Але схоже, насправді кредитні компанії бояться зовсім іншого. Адже якщо виявиться, що банкам потрібно серйозно наростити капіталізацію, це може спровокувати масштабне падіння акцій. А папери американських банків і так втратили близько 60% вартості за минулий рік.

Однак у ФРС поки не демонструють особливого бажання йти назустріч банківським гігантам. Член Комітету з відкритих ринків Деніел Тарулло заявив: "Тільки повноцінне розкриття підсумків стрес-тестів дозволяє інвесторам максимально точно оцінити бізнес-профіль організації". І якщо відомство Бена Бернанке на цей раз залишиться непохитним, багатьом банкам (а всього в тестах взяло участь 19 кредитних компаній), можливо, доведеться забути про збільшення дивідендів акціонерам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua