Радник ЦБ Китаю закликає розширити торговельний діапазон юаня


Радник ЦБ Китаю закликає розширити торговельний діапазон юаня

Китай може і повинен розширити денний торговельний діапазон своєї валюти, але, перш ніж юань стане повністю конвертованим і таким, що вільно торгується, доведеться реформувати фінансовий сектор, сказав у вівторок радник Центробанку.

"Центробанк повинен збільшувати денний торговельний діапазон юаня крок за кроком, скажімо, спочатку розширити його до 0,7% або 0,75% з поточних 0,5%, пізніше розширити його ще більше", - сказав репортерам Лі Даокуй, член консультаційного комітету при Народному банку Китаю.

"Обмінний курс юаня наближається до рівноважного рівня, а валютна реформа привела до значного прогресу. Ми повинні і далі збільшувати двосторонню гнучкість обмінного курсу", - додав він.

Виступаючи в кулуарах щорічного засідання китайського парламенту - Національного народного конгресу (NPC), Лі сказав, що повномасштабна лібералізація ретельно керованого і в основному закритого капітального рахунку Китаю вимагає реформ у всьому фінансовому секторі, особливо в сфері відсоткових ставок.

Пекін встановив верхню межу для депозитних ставок і нижню - для кредитних ставок.

"Неодмінною умовою для того, щоб Китай домігся повністю конвертованого юаня, є просування реформ фінансових інститутів в найближчі роки", - вважає Лі.

Коментарі Лі про поступове реформування режиму валютних торгів повторюють слова голови Центробанку Чжоу Сяочуаня, який сказав у понеділок, що ці умови дозволять юаню коливатися більш вільно.

Більше того, думка Лі про реформу відсоткових ставок збігається з поглядом Лю Мінкана, колишнього банківського регулятора, а зараз - члена консультаційного комітету NPC.

Лі сказав раніше репортерам, що обстановка вже дозріла для того, щоб Китай почав просувати лібералізацію відсоткових ставок, щоб підтримати економічне зростання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua