Понад мільйон українців офіційно отримують менше мінімальної зарплати


Понад мільйон українців офіційно отримують менше мінімальної зарплати

На кінець минулого року 700 тисяч осіб в Україні отримували зарплату в межах мінімальної зарплати, а 1,3 мільйона - ще менше. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів директор Департаменту надходження доходів Пенсійного фонду Василь Литвиненко.

За його словами, легальну зарплату, яка перевищує 18,2 тисячі гривень, отримують лише 100 тисяч українців.

У Пенсійному фонді також розповіли, що передбачений законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" максимум, з якого проводяться відрахування до загальнообов'язкових державних фондів, має на меті обмежити виплату надвисоких пенсій.

"Справді, є максимальна сума, після якої відрахування не беруться. Така "стеля" визначена законом і не може перевищувати 17 прожиткових мінімумів для працездатного населення. Тобто, на сьогодні максимальна сума, з якої сплачуються внески, становить 18 241 гривню", - сказав Литвиненко.

За його словами, мова йде не про поблажливе ставлення до статків "товстосумів" - таким чином, встановлені "запобіжники" для видаткової частини бюджету ПФ.

"Якщо всю зарплату обкладати податками, то треба, відповідно, платити і надвисокі пенсії. Адже за нині чинним законодавством розмір виплат людині залежить від сум сплаченого внеску", - сказав директор департаменту ПФ.

Крім того, нагадав чиновник, існує ще й добровільне пенсійне забезпечення. Тобто, завдяки розгалуженій системі недержавних пенсійних фондів людина зможе формувати свою пенсію з двох джерел - солідарної та недержавної систем.

Разом з тим директор департаменту ПФ підкреслив: піднімаючи "стелю" вище 17 прожиткових мінімумів, "ми ризикуємо натрапити на зворотний ефект - тінізацію зарплати".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua