Греція вважає обмін облігацій найкращим рішенням для інвесторів


Греція вважає обмін облігацій найкращим рішенням для інвесторів

Греція очікує, що приватні кредитори приймуть пропозицію про обмін її облігацій, яка дозволить списати близько 100 млрд євро грецького боргу, і готова примусити їх зробити це у випадку необхідності, заявив міністр фінансів країни Евангелос Венізелос.

"Це найкраща пропозиція, - сказав він в інтерв'ю Bloomberg Television. - Вона найкраща тому, що єдина, єдина існуюча".

У п'ятницю, 24 лютого, Афіни направили приватним кредиторам офіційну пропозицію про обмін облігацій, що повинно привести до списання 53,5% номінальної вартості цих паперів і зниження держборгу Греції. Приватним власникам держоблігацій Греції на 206 млрд євро дано час до вечора 8 березня, щоб визначитися з питанням про добровільну участь у реструктуризації держборгу.

"Це вирішальний тиждень", - зазначив Е.Венізелос.

Дванадцять банків та інвесторів, у тому числі National Bank of Greece, BNP Paribas, Commerzbank AG і Deutsche Bank AG, заявили в понеділок, що планують прийняти пропозицію грецької влади, йшлося в повідомленні Institute of International Finance, що представляє інтереси приватних кредиторів.

Разом з тим німецька група DSW, що діє в інтересах інвесторів, рекомендувала власникам грецьких облігацій відкинути пропозицію.

За оцінками міністерства фінансів Греції, для схвалення угоди необхідна згода власників облігацій, на яких припадає 90% номінальної вартості бондів. Греція може провести обмін і за підтримки 75% власників паперів, проконсультувавшись з офіційними кредиторами - Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом, оголосив Мінфін.

При досягненні значення 75% Греції не доведеться задіювати положення про колективні дії (collective action clauses), яке примушує до проведення свопу та списання частини номінальної вартості паперів, у тому числі для тих інвесторів, які добровільно не погодяться взяти участь в реструктуризації .

Однак якщо число добровільних учасників свопу буде менше 66%, вся операція буде зірвана, в результаті чого Греція не зможе виплатити ті 14 млрд євро держборгу, термін погашення яких настає 20 березня, і буде змушена оголосити дефолт.

Кількість кредиторів, яка візьме участь в операції, ймовірно, буде достатня для того, щоб уникнути застосування положення про колективні дії, що може бути використано Грецією для того, щоб змусити інвесторів піти на обмін боргу, вважає головний економіст з глобальних фінансових ринків UniCredit SpA Ерік Нільсен.

Використання цієї угоди спровокує виконання свопів на дефолт за кредитом (CDS), прив'язаних до грецького боргу, оскільки буде розцінено ринками як дефолт країни.

"Якщо ми зможемо уникнути провокування виконання CDS - це буде найкращим результатом, - заявив Е.Венізелос. - За умови майже повної участі інвесторів необхідності в активації положення про колективні дії не буде. Однак у нас залишається така можливість, і ми готові застосувати цей захід за необхідності".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua