Польща визнала гідророзриви безпечним методом видобутку газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Польща визнала гідророзриви безпечним методом видобутку газу

Енергетика
567
Перші пробні гідророзриви на півночі Польщі не вплинули на якісний і кількісний склад ґрунту та ґрунтових вод і не дали значних коливань, які загрожували б будівлям та інфраструктурі регіону, йдеться в офіційній заяві Польського геологічного інституту.
Як повідомляє The Wall Street Journal, інститут визнав підвищення рівня шуму під час проведення робіт, однак дійшов висновку, що видобуток сланцевого газу з використання гідроразривов не забруднює навколишнє середовище.
Польща стала однією з перших країн після США, компанії якої прагнуть до широкомасштабного використання гідророзривів у видобутку газу за підтримки влади. Однак на відміну від США Польща поки не видобуває сланцевий газ на комерційній основі, мова йде лише про геологорозвідку і пробні свердловини.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав компанії і законодавців забезпечити початок видобутку сланцевого газу в країні з 2014 року. До числа транснаціональних нафтових гігантів, які займаються подібними проектами у Польщі, входять американські Chevron і Exxon Mobil.
Польща значною мірою залежить від імпорту газу з Росії, дуже зацікавлена в пошуку і розробці сланцевих родовищі, оскільки прагне знизити споживання російського газу.
За даними Управління за інформацією в галузі енергетики міністерства енергетики США, запаси газу в Польщі становлять 5,3 трлн кубометрів. При збереженні нинішнього обсягу споживання цієї кількості Польщі вистачить більш ніж на 300 років. Однак польська влада може переглянути цю оцінку з пониженням в найближчі місяці виходячи з результатів розвідувального буріння.
Тим часом вже дві країни Євросоюзу, Франція та Болгарія, заборонили геологорозвідку і видобуток сланцевого газу з використанням гідророзривів з побоювань забруднення навколишнього середовища. Франція з липня минулого стала першою країною в світі, де видобуток сланцевого газу фактично заблоковано через заборону на використання гідравлічного розриву.
Промисловий видобуток газу зі сланців здійснюється за технологією гідророзриву. Гідравлічний розрив пластів (гідророзрив, ГРП) передбачає закачування в породу спеціальної рідини за допомогою потужних насосних станцій, а після цього - додавання розклинюючого агента. В результаті в гірській породі формується високопровідна тріщина, яка забезпечує суттєве зростання дебіту свердловини. Технологія існує вже багато десятиліть, однак її масове застосування розпочалося в 1990-х роках, переважно на нафтових свердловинах.
Оскільки в результаті застосування ГРП залишається токсична вода, технологія розробки газу сланців викликала хвилю екологічних протестів по всьому світу.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас