Експерт: Потужність "Південного потоку" залежить від позиції України


Експерт: Потужність "Південного потоку" залежить від позиції України

Масштаби будівництва і потужність "Південного потоку" залежать від позиції України і домовленостей навколо української газотранспортної системи. Таку думку висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, пише УНН.

Він вважає, що будівництво "Південного потоку" розпочнеться в будь-якому випадку. "Однак від України залежать масштаби цього проекту. Тобто, планується прокладання чотирьох гілок потоку потужністю майже 16 мільярдів кубометрів кожна. Але якщо Україна домовиться з Європою і Росією про співпрацю на базі своєї ГТС, масштаби можуть бути іншими. Наприклад, це може бути тільки одна гілка потоку або дві", - зазначив експерт.

У Росії неофіційно визнають, що масштаби цього проекту залежать від позиції України і домовленостей щодо української ГТС, зазначив експерт. Разом з тим, Саприкін відзначає, що Україна може розраховувати на Європейський Союз і Енергетичне Співтовариство в питанні реалізації проекту "Південний потік". "Україна розраховує на підтримку Європейського Союзу і, більше того, розраховує, що Європа дасть гроші на модернізацію і реконструкцію ГТС", - зазначив Саприкін.

Разом з тим експерт відзначив, що Євросоюз не може категорично заборонити окремим країнам реалізовувати якісь проекти. Але структури ЄС можуть впливати на окремі держави.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua