Жан-Клод Юнкер: Греція може розраховувати на новий пакет фіндопомоги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Жан-Клод Юнкер: Греція може розраховувати на новий пакет фіндопомоги

Казна та Політика
181
Єврогрупа попередньо схвалив виділення Греції нового пакета фінансової допомоги. За словами її голови Жана-Клода Юнкера, Афіни внесли всі необхідні поправки в державне законодавство. Тепер країна може розраховувати на другий кредитний транш після того, як завершиться обмін належать приватному сектору облігацій, передає Reuters.
"Парламент і кабінет міністрів Греції схвалили і затвердили всі необхідні поправки", - йдеться в заяві Юнкера, що була опублікована після засідання Єврогрупи. Під час заходу міністри фінансів обговорювали кроки, що були зроблені грецьким керівництвом у сфері податкового, пенсійного та інших секторів бюджетного регулювання.
Разом з тим, Афінам для отримання доступу до позикових коштів необхідно завершити обмін облігацій, який знаходиться на руках приватного сектора. Сума обміну становить 130 млрд євро.
Крім того, Юнкер повідомив, що Єврогрупа погодилася надати кошти для рекапіталізації грецьких банків у разі виникнення нестабільності. Однак, голова не став розповсюджуватися про яку суму йдеться. Разом з тим, за оцінками грецьких регуляторів, на ці цілі банки можуть отримати від 23 млрд до 40 млрд євро.
За словами міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле, європейські чиновники оголосять своє рішення щодо другого траншу Греції тільки 9 березня.
За словами німецького міністра фінансів, справа тепер за приватними власниками облігацій. Вони повинні остаточно підтвердити суму списання за паперами. Тільки після цього Греції варто розраховувати на другий транш.
Другу програму фінансової допомоги для Греції обсягом 130 млрд євро - понад діючої програми на 110 млрд євро, затвердженої в травні 2010 р. міністри фінансів єврозони схвалили 21 лютого. Нові кредити вкупі з обміном держоблігацій Греції, що належать приватному сектору, повинні допомогти країні скоротити державний борг до 120,5% від ВВП до 2020 р. - в порівнянні з 165% ВВП на поточний момент.
Невід'ємною складовою програми є угода з приватними інвесторами з обміну грецьких держпаперів з скороченням 53,5% номінальної вартості. Офіційна пропозиція про обмін паперів була зроблена 24 лютого 2012 р., результати очікуються 8 березня. Банкам, страховим компаніям, пенсійним фондам і роздрібним інвесторам, яким належить близько 206 млрд євро грецького боргу, пропонується замість старих облігацій отримати нові з термінами обігу від 11 до 30 років і середньозваженою ставкою купона 3,65% (ставка буде наростати з первинних 2% до 4,3%).
На кожні 100 євро старих паперів інвестори отримають нові облігації номіналом 31,5 євро плюс короткострокові папери Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) номіналом 15 євро (таким чином буде реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Грецький уряд встановив, що буде зобов'язана виконати обмін тільки після досягнення 90-процентного рівня участі інвесторів, якщо ж до обміну буде пред'явлено від 75% до 90% паперів, Греція прийме рішення виходячи з консультацій з єврозоною і Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Варто також зазначити, що 28 лютого ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитний рейтинг Греції до SD (вибірковий дефолт). Інше рейтингове агентство Fitch одразу ж після схвалення міністрами фінансів єврозони допомоги Греції, 22 лютого ц.р., знизило довгостроковий кредитний рейтинг країни з CCC до C. Більш того, Fitch заявило, що обмін держпаперів Греції, що належать приватному сектору, у разі його завершення буде підставою для визнання дефолту країни.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас