АМКУ посіяв надію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

АМКУ посіяв надію

Аграрний ринок
357
Вчора перший заступник голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Рафаель Кузьмін провів переговори з представниками чотирьох найбільших виробників азотних міндобрив: концерном "Стирол", черкаським "Азотом", "Сєвєродонецьким об'єднанням "Азот" і "Рівнеазот". Усі заводи контролює Ostchem Holding, який входить до Group DF Дмитра Фірташа. "Під час зустрічі учасники досягли домовленості про необхідність вжиття заходів для зниження цін на міндобрива", - повідомила прес-служба АМКУ, не уточнивши подробиць.
У 2012 році аграрії потребують дешевих міндобрив як ніколи, каже перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільгоспвиробників Василь Ярошовець. "Через осінню посуху і зимові морози сільгоспвиробники будуть змушені витратитися на пересівання 3-3,5 млн га земель. Відповідно, на чомусь доведеться заощадити. Як правило, це міндобрива", - зазначив він. За даними Мінагрополітики, на кінець лютого забезпечення аграріїв міндобривами, з урахуванням перехідних залишків, становило 66%.
За словами представників міністерства, покрити дефіцит планується за рахунок форвардних закупівель зернових у сільгоспвиробників компанією з державною участю "Хліб Інвестбуд", як це вже було в 2011 році. Тоді Ostchem Holding поставив на внутрішній ринок добрива за ціною на 20-25% нижче ринкових. Схема дозволила аграріям заощадити від $50 до $100 на кожній тонні. В "Хліб Інвестбуд" вчора підтвердили "Комерсант", що форвардна програма на 2012 рік зараз перебуває на завершальній стадії підготовки.
Цього року поставити добрива за низькими цінами буде непросто. Минулого року у Дмитра Фірташа був дешевий газ, який Україна повернула йому на вимогу Стокгольмського арбітражу, цього року йому доводиться закуповувати його за ринковими цінами. "При поточних цінах на природний газ для виробників азотних міндобрив, собівартість виробництва 1 т карбаміду становить $340-370/т (без ПДВ), селітри - близько $300/т (без ПДВ)", - зазначає аналітик консалтингової компанії "Інфоіндустрія" Дмитро Гордейчук. Вартість селітри в порту Южний становить $305-310/т, карбаміду - $385-390/т.
Але навіть при мінімальній рентабельності поставка міндобрив через "Хліб Інвестбуд" може виявитися вигідною. "Минулого року компанія допомогла збути продукцію в квітні-травні, коли традиційно падає попит і ціни на добрива, - говорить аналітик "АРТ-Капітал" Станіслав Зеленецький. Очікується, що виробники нададуть свої розрахунки протягом тижня. Василь Ярошовець каже, що зацікавити аграріїв зможуть лише ціни, які будуть як мінімум нижчі від експортних. Сьогодні, наприклад, різниця експортних цін на аміачну селітру в порівнянні з внутрішніми досягає $20/т.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас