Оренда житла до Євро-2012: ціни подвояться... — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Оренда житла до Євро-2012: ціни подвояться...

Нерухомість
2288
До головної футбольної події європейського масштабу залишилося три місяці, а міжнародні експерти, стурбовані іміджем України, щосили б'ють тривогу з приводу захмарних цін на проживання в наших готелях і волають до здорового глузду готельєрів. Зокрема, своє невдоволення ситуацією днями висловив операційний директор УЄФА Events SA Мартін Каллен, а місяцем раніше - польський міністр спорту і туризму Йоанна Муха, за даними якої, в РП зняти номер можна буде в 5 разів дешевше, ніж в Україні (ніч у польських 4- і 5-зіркових готелях в середньому коштує 200 - 250 євро, а до 3-х зірок - від 50 до 80 євро).
Учасники українського ринку оцінюють можливе підвищення вартості розміщення в різних сегментах в середньому в 2-3 рази. Хоча, судячи з даних популярних міжнародних сайтів бронювання, проживання в період Євро-2012 в Україні може обійтися уболівальникам до 10 разів дорожче.
За різними оцінками, в червні-липні ц.р. Україна очікує прийняти від 0,8 до 1,6 млн. туристів, чимала частина коштів яких піде саме на проживання. Однак, враховуючи практичність європейців, власники готелів розраховують, що максимальним попитом користуватимуться бюджетні варіанти розміщення.
Готелі
Цільові групи УЄФА зарезервували в містах, що приймають чемпіонат, 60-80% номерів у готелях 5, 4 і 3 зірок. Незважаючи на те, що решта місць, по ідеї, повинна бути виставлена на продаж, вже зараз на популярних міжнародних сайтах бронювання практично неможливо знайти готель високого класу, де пропонуються номери на червень. Складається враження, що "залишок" після квоти УЄФА або вже викуплений, або готельєри не визначилися з його остаточною вартістю.
Виконавчий директор асоціації "зіркових готелів" Дмитро Прохоров вважає, що номери з актуальними цінами з'являться на сайтах бронювання 10-15 березня, коли УЄФА "відпустить підписану квоту". За його прогнозами, заповнюваність київських готелів під час чемпіонату зросте з нинішніх 35-70% до 90%.
"Як свідчить європейська практика, для таких заходів цілком нормальним вважається збільшення вартості номера від півтора до трьох разів. Причому, чим ближче до дати проведення, тим дорожчий номер", - зазначив Прохоров, додавши, що чекає підвищення вартості номерів у Україні в таких же межах.
На його думку, якщо навіть окремі генеральні менеджери готелів і хочуть у кілька разів збільшити вартість номерного фонду, щоб досягти певних планових показників, власники бізнесу тверезо оцінюють ситуацію і вважають, що не потрібно це робити. Прохоров прогнозує, що вартість 4-5-зіркових готелів може зрости трохи менше, ніж 3-зіркових, тому що ціна перших і так достатньо висока.
Президент компанії VS Energy International Ukraine, управляючої компанії ТОВ "Прем'єр Інтернешнл" (готельні мережі "Прем'єр Готелі" і "Аккорд Готелі") Михайло Спектор також вважає нормальною практикою підвищення вартості проживання "в період підвищеного попиту".
"Безумовно, не в чотири рази, як це зробили деякі українські засоби розміщення, а в 1,5-2 рази. Таку картину ми спостерігали і під час чемпіонатів у Європі та Африці, а також в містах, що приймали Олімпіаду в різні роки ", - додав він.
На думку Спектора, підвищення цін на проживання буде спостерігатися в тих категоріях готелів, в яких місто зазнає найбільшого дефіциту. "Ми на період проведення Євро-2012 підняли тарифи на 10-15% залежно від регіону і категорії готелю", - сказав він. До того ж, досвід проведення Євробачення в Україні показав, що багаторазове завищення цін на номери призвело до їх незатребуваності, підкреслив Спектор.
За даними консалтингової компанії UTG, на кінець 2011 року вартість стандартного двомісного номера "від стійки" в бюджетних готелях Києва становила від 64 дол. на добу до 550 дол. в luxury готелях. В минулому році доларові ціни зросли на 9,39%.
Втім, найбільші апетити демонструють власники столичних комплексів апартаментів, які підняли ціни в 10,5 рази. Наприклад, студіо на дві особи в київському "гест хаусі" в квітні обійшлося б в 98 дол., а в червні - вже в 1020 дол. на добу.
Гуртожитки
Враховуючи, що бюджетних готелів не вистачає як у столиці, так і інших містах-учасниках Євро-2012, гуртожитки значно поповнять пропозицію для невибагливих туристів. Тим більше що для проживання вболівальників пропонується цілий арсенал таких розміщень.
Віце-президент Всеукраїнської асоціації мешканців гуртожитків України Олена Билінська оцінює середню вартість проживання в київських гуртожитках в 19 євро на добу за ліжко-місце. При цьому на численних сайтах-посередниках ціна вже доходить до 90 євро за ніч.
"Купити тримісну кімнату по 20 дол. з людини - цілком реально. Ті ціни, які зараз накручені, будуть знижуватися однозначно, якщо місця не скуплять", - вважає директор з адміністративних питань Всеукраїнської молодіжної хостел-асоціації Антон Матіяш.
На думку Билінської, під час проведення футбольного чемпіонату активно здавати місця будуть і гуртожитки, які входять до статутного капіталу компаній.
Серед інших демократичних варіантів розміщення - санаторії та табори. Обіцяють, що проживання на Євро-2012 в наметі під Києвом обійдеться в 15 євро за ніч.
"У нас є колосальний резерв - Збройні сили України. На їхніх складах знаходиться гігантська кількість цілком комфортабельних наметів. Є такі площі в Києві як аеродром "Чайка", - запропонував ще один варіант розміщення Прохоров.
Квартири
Ринок подобової оренди квартир відреагував на очікуване спортивне дійство підвищенням вартості проживання в містах, що прийматимуть Євро, в 2-10 разів.
"По містах коефіцієнт підвищення вартості квартир коливається від двох до десяти. Найдорожчі квартири на даний момент в Донецьку, далі йде Львів з великим розбігом, там коефіцієнт становить 5-6, потім йде Київ і Харків з коефіцієнтом 4", - розповіла співробітниця порталу doba.ua, що спеціалізується на добовій оренді квартир в Україні.
При цьому вона зазначила, що вдвічі піднімають вартість житла на проживання власники квартир, які бажають здати їх не менше, ніж на тиждень. Фахівці порталу вже відзначають деякий інтерес до бронювання квартир на період чемпіонату. Втім, актуальні на сьогодні ціни оренди квартир виявилися багатьом не по кишені, тому не виключено, що даний сегмент ринку відреагує на це деяким зниженням вартості.
За даними doba.ua, на час проведення чемпіонату вартість добової оренди 2-кімнатної квартири на 4 місця в Києві складе близько 300-500 дол., в Донецьку - 500-600 дол., у Львові - 300-400 дол. , в Харкові - 400-500 дол.
Між тим, на думку Прохорова, власникам квартир не варто спокушатися великими вигодами від чемпіонату, оскільки посольства країн, присутніх в Україні, на своїх сайтах попереджають співгромадян про те, що "поселення в квартирах... небезпечне, негігієнічне і немає гарантій повернення коштів".
"Є власники квартир з апетитами, які виставляють по 20-30 тис. грн. за три дні. Але необхідно розуміти, що ніхто її не купить за такі гроші. А якщо і куплять, то не залишать від цієї квартири нічого. За такі гроші вони хочуть отримати якийсь результат - хоча б повибивати вікна і поламати меблі", - з усмішкою зазначає Матіяш.
Хостели
Вартість проживання в демократичних хостелах також може зрости в 2-3 рази в порівнянні із зимовими цінами, а якщо порівнювати з "високим сезоном", то вдвічі, вважає директор з адміністративних питань Всеукраїнської молодіжної хостел-асоціації.
"Через те, що хостели знаходяться на знімних квартирах або знімних об'єктах, власники цих об'єктів на час Євро-2012 теж піднімають орендну плату, як мінімум, удвічі. Вартість хостелів зросте орієнтовно в 2-3 рази в порівнянні з сьогоднішнім вдень ... Тому виникає ажіотаж, що у нас ціни непорівнянні з європейськими. Вони досить порівнянні, тому що це - "високий сезон", - пояснив Матіяш.
Він упевнений, що якщо навіть ціни будуть занадто завищені, такі хостели не будуть користуватися попитом і під час чемпіонату ціни опустяться на порядок нижче. За даними Матіяша, зараз вартість ліжка-місця в готелях середньому складає 15-35 євро на добу. На сайтах бронювання ціна за ліжко в 12-місному номері київського хостела в червні досягає 200 дол.
Представник асоціації підкреслив, що більшою мірою зростання цін на проживання в готелях може торкнутися туристично орієнтованих Києва та Львова. При цьому в Харкові невелика кількість хостелів, а в Донецьку їх практично немає.
Разом з тим, в асоціації відзначають небувале збільшення кількості бажаючих відкрити хостели в розрахунку заробити на Євро-2012. "Це зараз набуває масового характеру. Щодня приймаємо по 5-6 дзвінків", - зазначив Матіяш.
На сьогодні в Києві налічується 15-20 хостелів на 500 ліжко-місць, а до Євро-2012 їх кількість може зрости до 1,5-2 тисяч. Правда, уточнив Матіяш, ніхто не розуміє того, що вболівальники проведуть в Україні не місяць, а від пари днів до тижня. І велике питання, чи буде така кількість місць затребуваною після чемпіонату?..
Тетяна Акімова
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас