Психологи з'ясували, чи псує багатство людину — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Психологи з'ясували, чи псує багатство людину

89
Заможні люди набагато частіше вчиняють неетичні вчинки, ніж бідні, зуміли довести вчені зі США та Канади.
Психологи з Університету Берклі та Університету Торонто провели серію з семи ретельно підготовлених соціологічних експериментів, які підтвердили загальновідому народну мудрість. Підсумки дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences - виданні, яке відоме своїм обережним ставленням до досліджень на соціопсихологічні теми, що викликають підвищений інтерес у публіки.
Так, під час одного з тестів, проведених на жвавих перехрестях Сан-Франциско, вчені відзначили, що власники дорогих автомобілів частіше порушують правила дорожнього руху і рідше поступаються дорогою пішоходам на "зебрі".
В іншому експерименті групі добровольців з різним рівнем доходу запропонували пограти в кості зі ставкою 50 доларів. Тест показав, що більш заможні гравці, для яких ця сума не є "серйозною", мухлювали в три рази частіше.
В іншому дослідженні роботодавці з більш високим соціальним статусом частіше приховували реальну інформацію на інтерв'ю з потенційними працівниками, які претендували на посаду, яка незабаром повинна бути скорочена.
Але, мабуть, найбільш відвертим проявом жадібності багатих для психологів став експеримент з цукерками. Багаті брали в два рази більше солодощів з коробки, нібито призначених для дітей у сусідній кімнаті, ніж менш заможні люди.
Учені також встановили, що поріг етичності у людей знижується навіть у тому випадку, якщо їх просто попросити уявити себе більш багатими та успішними людьми. Сили уяви виявилося достатньо щоб, наприклад, більш охоче приховувати гроші, коли офіціант в кафе помилявся на їхню користь з розміром здачі.
Коментуючи результати свого дослідження, його автори заявили, що багаті люди, володіючи великими ресурсами, більш незалежні від інших членів суспільства і тому менше замислюються про те, як саме будуть розцінені їх дії.
"Неетична поведінка з метою отримання додаткових доходів і зростання своєї значущості в суспільстві може бути тим "вічним двигуном", який все більше посилює різницю у нерівності доходів серед багатих і бідних", - вважають соціологи.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас