В найближчі 10 років проблему з поквартирними лічильниками не вирішити


В найближчі 10 років проблему з поквартирними лічильниками не вирішити

Незважаючи можливість істотної економії ресурсів, в найближчі десять років в Україні навряд чи будуть повсюдно встановлені індивідуальні лічильники. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк в інтерв'ю ZN.UA.

"Думаю, що ми не вирішимо це завдання і в найближчі десять років. Мешканцям все одно. Не всі з цим погоджуються і на рівні влади. Адже паралельно потрібно створити цілу обслуговуючу індустрію", - повідомив міністр.

При цьому він зазначив, що без повного врахування комунальних послуг - неможливо. "В Європі 15 років ставили прилади обліку на зрізі будівлі - отримали 5-7% економії. Коли перейшли до системи поквартирного обліку, за п'ять років - 27% економії", - нагадав Близнюк.

"У нас технологічний облік (скільки вийшло з котельні) буде забезпечений вже в цьому році. Комерційний (на рівні зрізу будівлі) - зараз на рівні 30%. Індивідуальних приладів обліку встановлено дуже мало. Але за три роки силами власних виробників ми могли б закрити питання на напрямку тепло і вода. Можна було б реалізувати і іншу схему: поставити людям лічильники, потім за рахунок їх економії зобов'язати повернути гроші державі", - розповів міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Реформа ЖКГ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua