0 800 307 555
0 800 307 555

НКЦПФР: Учасникам фондового ринку необхідно налагодити оцінку і управління ризиками


НКЦПФР: Учасникам фондового ринку необхідно налагодити оцінку і управління ризиками

Впровадження пруденційного нагляду над учасниками ринку є найважливішим завданням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), вважає член комісії, голова комітету з питань моніторингу, пруденційного та консолідованого нагляду та інформаційної політики на фондовому ринку Костянтин Кривенко.

"Ми хочемо навчити учасників ринку оцінці ризиків. Іноді вони беруть на себе занадто великі ризики", - сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

К.Кривенко додав, що компаніям вже необхідно працювати над впровадженням внутрішнього контролю та системи оцінки ризиків у своїх структурах.

За його словами, комісія в даний час відпрацьовує систему показників, за якими буде відслідковувати роботу професійних учасників ринку.

К.Кривенко нагадав, що Верховна Рада в січні цього року прийняла в першому читанні законопроект №8120д, який законодавчо закріпить пруденційний нагляд на фондовому ринку.

Він також повідомив, що в даний час його комітет крім концепції пруденційного нагляду розробляє ще дві: консолідованого нагляду і реформування системи звітності та розкриття.

При цьому К.Кривенко уточнив, що до кінця року НКЦПФР забезпечить здачу звітності всіма профучасниками в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису, що дозволить відмовитися від паперової звітності.

К.Кривенко до призначення членом НКЦПФР в кінці грудня 2012 року обіймав посаду радника глави наглядової ради Укрексімбанку. До лютого 2009 року він був головою правління банку "Національний стандарт" (Київ), а ще раніше працював у ПриватБанку, Правекс Банку, очолював донецький філіал одеського "Місто банк".

Голова НКЦПФР Дмитро Тевелєв зазначив, що новий член комісії має великий досвід банківської діяльності, тому саме йому доручено впровадження системи пруденційного нагляду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua