Регіонал заявляє, що міністр юстиції обдурює Януковича — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Регіонал заявляє, що міністр юстиції обдурює Януковича

725
Народний депутат України, член фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк заявляє, що Міністерство юстиції України готує проект закону "Про документи України, що засвідчують особу, підтверджують громадянство України, дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну", який "вимагатиме величезних бюджетних витрат і вдарить по добробуту кожної української родини".
Про це УНІАН повідомили в прес-службі депутата.
Зокрема, Коновалюк зазначив, що несхвалення Україною в 2011 році проекту закону про біометричні паспорти призвело до того, що в лютому поточного року Європейська Комісія зазначила обмежений прогрес України у схваленні законодавства щодо захисту документів.
За словами депутата, щоб вийти з патової ситуації у безвізовому діалозі з ЄС, Міністерство юстиції України підготувало свій проект закону "Про документи України, що засвідчують особу, підтверджують громадянство України, дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну".
Посилаючись на проект закону, копію якого він має, Коновалюк заявив, що цей "сирий і суперечливий законопроект навряд чи виправить ситуацію".
За словами члена ПР, "те, що готує Мін'юст протягом восьми місяців - назвати законопроектом дуже складно. Запропонувавши Президенту ветувати парламентський закон № 8507, який пройшов міжнародну експертизу та отримав високу оцінку європейських фахівців, Мін'юст повинен був запропонувати якісний документ. Натомість пропонують сирий і дуже спірний законопроект. Навіть побіжний аналіз деяких його положень викликає крайнє здивування і ставить під сумнів професіоналізм і компетенцію авторів".
За словами Коновалюка, проект, який розробляє Міністерство юстиції України, "не враховує навіть ту правову позицію, яку Мін'юст викладав в пропозиціях Президента України щодо парламентського закону. Це зайвий раз вказує на вміння посадових осіб Мін'юсту пояснювати одні й ті ж норми Конституції України та законів України "по-різному, з метою задоволення власних інтересів, що і привело до обману Президента міністром юстиції".
Коновалюк заявляє, що ухвалення законопроекту Мін'юсту зажадає величезних бюджетних витрат: за розрахунками Мін'юсту, до 2 млрд. грн., і вдарить по добробуту кожної української родини.
"Приміром, Мін'юст пропонує вважати паспорт громадянина України також проїзним документом - закордонним паспортом. Його видаватимуть всім без винятку, в тому числі і дітям у віці до 16 років. Це положення суперечить здоровому глузду і всім міжнародним нормам", - заявляє депутат. За його словами, у разі схвалення запропонованого Мін'юстом проекту "людям доведеться в один момент поміняти свій внутрішній паспорт і закордонний паспорт".
Коновалюк стверджує, що це призведе до витрат громадян, які перевищать 18 млрд. грн.
При цьому Мін'юст пропонує, за словами депутата, зобов'язати дорослих обмінювати паспорт кожні 10 років, а дітей "кожні 5 років." Все це пов'язано з величезними фінансовими витратами, які ляжуть на бюджет кожної родини", - попереджає Коновалюк.
У прес-службі депутата також нагадують, що 10 лютого 2012 року в Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 10036 "Про документи, що засвідчують особу, її спеціальний статус і підтверджують громадянство України", серед авторів якого - народні депутати Ірина Бережна, Коновалюк, Мойсик.
Як повідомляв УНІАН, Євросоюз надав Україні План дій щодо лібералізації візового режиму на саміті в листопаді 2010 року. Виконання Плану дій має стати підставою для скасування візового режиму між Україною та ЄС.
3 лютого 2012 р. Президент України Віктор Янукович заявив, що через півтора-два місяці Україна завершить виконання першого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом.
13 лютого Єврокомісія оприлюднила другу доповідь щодо прогресу України в імплементації Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС.
У доповіді, серед іншого, ЄК відзначила обмежений прогрес України у схваленні законодавства щодо захисту документів. "Формування законодавчого поля щодо видачі міжнародних біометричних паспортів, які зчитуються відповідним обладнанням, у повній відповідності з вищими стандартами Міжнародної організації цивільної авіації щодо безпечного управління ідентифікацією, не було завершено", - наголошується в доповіді.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас