Євро буде зростати весь рік, але подорожчає лише на 50 копійок


Євро буде зростати весь рік, але подорожчає лише на 50 копійок

Після січневого падіння майже до 10 грн/євро (10,23-10,25), євро почав дорожчати і за місяць набрав 50 копійок. Вчора один готівковий євро можна було купити за 10,70-10,75 грн, продати - за 10,50-10,55. Експерти "Сегодня" прогнозують, що євро буде міцнішати і далі. Причини - якщо коротко, Єврозона поступово виходить з рецесії. А ось деталі в експертів різняться, пише Сегодня.

Найбільш оптимістичний прогноз керівника ІАЦ "Forex club" в Україні Миколи Івченка: "Ситуація для євро розвивається непогано, європейський центробанк знову почав купувати єврооблігації Греції. Другий момент - голова Євроцентробанку італієць Маріо Драгі визнав поліпшення економічної ситуації в усій Єврозоні, і третій момент - уряд Греції готовий погодитися на пропозицію ЄС про скорочення своїх витрат і їм знову виділять черговий транш кредиту.

Все це поступово підніме до березня курс готівкового євро до 10,80 грн, а до кінця року євро може коштувати до 11,30 грн". Заступник голови правління банку "Фінанси та кредит" Ігор Львов говорить, що співвідношення євро до долара збережеться в проміжку 1,32-1,33 (10,60-10,70 грн/євро) тривалий час, як мінімум до літа, причому не стільки через зміцнення економіки єврозони, скільки через ослаблення темпів її зростання в США: їхні експерти зменшили зростання ВВП країни в 2012 році з 2,8% до 2,2%. На думку Львова, нижче 1,32 євро до долара не впаде, в це співвідношення закладені навіть ризики того, що Греція і Португалія вийдуть з Єврозони. "Але це навряд чи, вони домовляться, - вважає Львов. - Проте в ситуації, коли і євро, і долар досить слабкі, виграє третій гравець на ринку - дорогоцінні метали: золото і срібло.

Якщо вкладатися для отримання прибутку, то тільки в них". А от фінансовий аналітик МЦПД Олександр Жолудь говорить, що економічна ситуація в Європі поки невизначена для точних прогнозів. Навіть якщо Греція і Португалія залишаться в Єврозоні, кардинального вирішення проблем спільноти (перш все це низькі темпи зростання промвиробництва) не видно, тому і євро особливо дорожчати нема підстав. Але й дешевшати - теж, враховуючи слабкість долара. Жолудь прогнозує подальші коливання курсу євро вгору-вниз в межах 3-5% (30-50 коп./євро) протягом 2-3 місяців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua