Ексцентричність можуть включити в розряд психічних захворювань — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ексцентричність можуть включити в розряд психічних захворювань

28
Американська психіатрична асоціація (APA) може включити сором'язливість, ексцентричну поведінку і переживання після тяжкої втрати в розряд психічних розладів.
Як передає Медпортал.ру з посиланням на The Daily Telegraph, тисячі британських і американських учених виступили проти цієї ініціативи, побоюючись, що через неї мільйони людей будуть безпідставно вважатися психічно хворими.
Згадані стани запропоновано включити в п'ятий перегляд Діагностичного і статистичного посібника з психічних розладів (DSM-V) - основного документа, що визначає тактику діагностики, лікування, дослідження, обліку та страхування психіатричних пацієнтів в США і має великий вплив на психіатрію в усьому світі. Також в нову версію керівництво планується включити лудоманію (ігроманію) і інтернет-залежність.
Багато американських психіатрів і Британське психологічне товариство виступили проти подібної ініціативи, висунувши відповідну петицію з 11 тисячами підписів.
"DSM-V радикально і необачно розсуне межі психіатрії. Багато мільйонів людей отримають неправильні діагнози і будуть отримувати непотрібне лікування", - заявив Ален Френсіс з Університету Дьюка в Північній Кароліні.
Психіатр Саймон Уесселі з Королівського коледжу Лондона пояснив: "У 1840 році американський реєстр включав єдину категорію психічних розладів, до 1917 року їх стало 59, до 1959 - 128, до 1980 - 227, і в поточній версії їх стало 347. Нам дійсно потрібні всі ці ярлики? Напевно, ні. І існує реальна небезпека того, що сором'язливість стане соціальною фобією, у "книжкових дітей" виявлять синдром Аспергера і так далі".
Вчені також висловили побоювання в тому, що зміни в психіатричному керівництві були пролобійовані фармкомпаніями, які бажають отримати прибуток від більшого числа пацієнтів.
За матеріалами:
Фокус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас