Влада Нігера заарештувала Сааді Каддафі


Влада Нігера заарештувала Сааді Каддафі

Влада Нігера заарештувала сина Муаммара Каддафі Сааді - таку інформацію розмістив на своєму інтернет-сайті телеканал "Аль-Арабія" з посиланням на неназване джерело в лівійському уряді.

Як передають Вести, за повідомленням "Аль-Арабії", син колишнього лідера Джамахірії був заарештований в результаті скоординованих дій влади Лівії і Нігера.

Однак за повідомленням агентства Reuters, мова йде лише про деяке обмеження на його пересування. Раніше уряд Нігера знову заявив, що не видасть Сааді Каддафі Лівії через побоювання в об'єктивності судового розгляду, що чекає його на батьківщині. "Наша позиція залишається колишньою - ми передамо Сааді Каддафі тільки уряду, що має незалежну та неупереджену судову систему", - заявив офіційний представник уряду Нігера Мару Амаду.

"Але ми не можемо передати когось країні, де йому може загрожувати страта або де йому навряд чи буде забезпечений справедливий судовий процес", - додав він.

Позицію влади Нігеру не змінило навіть порушення сином Каддафі умов, на яких йому було надано притулок в цій країні, а саме зобов'язання не вести підривну діяльність проти нової влади Лівії. У ніч на 11 лютого Сааді в інтерв'ю тому ж каналу "Аль-Арабія" заявив про неминуче повстання в Лівії проти нового режиму. За його словами, він підтримує контакт з співвітчизниками, серед яких є багато незадоволених нинішньою адміністрацією.

Джерела в поліції Нігера повідомили агентству Reuters, що нагляд за місцем проживання Сааді в столиці цієї країни Ніамеї посилений, проте офіційно він не заарештований. Тим часом джерело в лівійських силових відомствах повідомило на умовах анонімності: "Нігер поінформував нас, що Сааді буде постійно перебувати в будинку, в якому живе, і не буде змінювати місце проживання".

Ці обмеження, за словами лівійського джерела, будуть діяти, поки міністр закордонних справ Лівії Бен Хайяль не зустрінеться з представниками Нігера для переговорів про майбутній статус Сааді Каддафі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua