738
Страховики зібрались біля порогу
Проблеми з капіталізацією спричинять ускладнення в роботі європейського страхового ринку в поточному році, прогнозують в Ernst&Young. Експерти впевнені, що проблеми Євросоюзу потягнуть за собою скорочення кількості нерезидентів на вітчизняному страховому ринку.
Згідно зі звітом аудиторської компанії Ernst & Young, відхід капіталу з єврозони, волатильність ринку і погіршення платоспроможності споживачів і інвесторів підштовхнуть європейських страховиків до зміни стратегії ведення бізнесу. "Фінансовий дисбаланс, викликаний суверенним боргом слабких європейських країн, негативно позначається на багатьох європейських страховиках і перестраховиках", - повідомляє партнер Ernst & Young Андреас Фрейлінг. За його словами, відсутність стратегії виходу з кризи в єврозоні, а також списання суверенного боргу, рецесія і низькі відсоткові ставки на страховому ринку можуть спонукати рейтингові агентства переглянути оцінки страхових компаній.
Так, в січні рейтингове агентство Standard & Poor's помістило в список на перегляд (з можливим зниженням) рейтинги 15 найбільших європейських страхових компаній - слідом за включенням в список на зниження суверенних рейтингів 15 з 17 країн зони євро. До того ж зовсім недавно S&P знизило рейтинг однієї з найбільших страхових компаній світу - Assicurazioni Generali SpA і її стратегічно важливих "дочок" в Чехії та Австрії через "ослаблення" капіталу компанії в другій половині 2011 р.
За словами гендиректора асоціації "Страховий бізнес України" Людмили Білошицької, зниження рейтингів важких наслідків для українського страхового ринку не спричинить - страховики з ЄС не перестраховують у нас свої договори. З іншого боку, за словами співрозмовників, великі страхові групи, представлені в Україні, в більшості своїй або знизять обсяги підтримки українським офісам, або зовсім згорнуть локальну діяльність. "Уже зараз великі фінансові групи-нерезиденти виходять з України і закривають тут свій бізнес, наприклад, Generali і "Фортіс". Інші великі гравці також будуть скорочувати свій бізнес в країні або навіть йти зі страхового ринку, підтягуючи всі капітальні ресурси до єврозони", - говорить президент Ліги страхових організацій Наталія Гудима.
Ускладнило ситуацію, за словами радника генерального директора рейтингового агентства "Кредит-Рейтинг" Олексія Капустинського, і зростання витрат страховиків з відшкодування шкоди потерпілим від катастроф по всьому світу в 2011 р. - цунамі в Японії, повені в Таїланді, серії стихійних лих в США. Так, за оцінками перестрахувальної компанії Munich Re, природні катастрофи минулого року обійшлися страховикам у $105 млрд., що вдвічі вище, ніж у 2010 р. Значна частина "глобальних" страхових компаній, представлених офісами по всьому світу, має свої штаб-квартири в країнах Шенгенської угоди.
Ситуація обіцяє поліпшитися тільки через рік - ринок страхування, незважаючи на тривалу стагнацію, схемність, закритість і відсутність довіри між учасниками, в довгостроковому плані залишається перспективним. А по-друге, наступного року вступить в силу законодавство, що передбачає надання дозволу іноземним філіям працювати на території України. Тобто нерезиденти можуть залишати Україну як дочірні компанії і одночасно повертатися в статусі філій. Інше питання - наскільки це зацікавить самих страховиків. Адже згідно із законопроектом про внесення змін до закону "Про страхування", передбачається збільшення капіталу СК до 30 млн. грн., що на даний момент вдалося осилити лише 70% учасників ринку.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною