0 800 307 555
0 800 307 555

Отримати громадянство Франції стане складніше

2094
З 1 липня 2012 року всім бажаючим отримати французьке громадянство доведеться проходити нове тестування. До тесту увійдуть близько 12 питань про культуру, історію та географію Франції.
Про зміни в правилах видачі французького паспорта міністр внутрішніх справ країни Клод Геан оголошував ще в жовтні. Тоді він сказав, що всі кандидати будуть здавати тест на знання історії тієї країни, чиїм громадянином вони збираються стати.
Опитувальники були складені істориками. Наприклад, зустрічаються такі питання: "Едіт Піаф: Співачка? Чемпіон з велоспорту? Орнітолог?" або "Жінки мають право голосувати: З Французької революції? З 1944 року? З 2001 року?" Французька влада обґрунтовує введення тесту тим, що іноземний громадянин повинен не лише "підтвердити знання французької мови, але й "підтвердити знання історії, культури і французького суспільства".
Чиновники запевняють, що питання для тесту беруться не найскладніші: те, що повинен знати іноземець, французькі школярі знають вже до кінця початкової школи.
Для здачі тесту з 1 липня іноземців будуть запрошувати в префектуру. Для вдалого проходження випробування необхідно дати правильну відповідь на 60% питань, тобто відповісти на мінімум 7 питань з 12-ти. Міністерство попереджає, що ніякі хитрощі не допоможуть при здачі тесту, бо питання будуть регулярно оновлюватися з тим, щоб кандидати не визубрили відповіді напам'ять.
До речі, для експерименту, близько шістдесяти потенційних питань в експериментальних цілях були задані 2 тисячам кандидатів на отримання громадянства. Відсоток правильних відповідей склав 70-80% при мінімумі 60%.
"Від французів, а також англійців, німців, італійців та інших респектабельних європейських країн, в які прагнуть "проникнути" більшість неєвропейців, варто було цього очікувати. Місцеве населення там вже стомилося від різних "понаїхали тут", - коментує ініціативу французької влади директор московського офісу консалтингової компанії Tax Consulting UK Едуард Савуляк.
"А зараз - передвиборчий час, рейтинг у французького президента падає. Чому б не зібрати політичні дивіденди на таких розмовах?" - пояснив він. До речі, нагадав Савуляк, у Росії також останнім часом на тему міграційної політики стали дуже часто говорити.
За словами експерта, що намітилася в останні два роки тема посилення правил видачі паспортів, посвідки на проживання тощо в Європі продовжиться. "Все частіше серед вимог при отриманні громадянства в ЄС звучить тема відмови від громадянства попереднього. А це дуже серйозне питання для багатьох потенційних кандидатів", - запевнив він.
Згідно з офіційною статистикою, щорічно Франція видає іноземцям понад 100 тисяч паспортів. У 2009 році їх число склало понад 108 тисяч. З них 44% мешканці країн Магрибу, на другому і третьому місцях за кількістю одержуваного французького громадянства - турки й росіяни.
До речі, це вже не перше ускладнення правил видачі французького паспорта за останній рік. З 1 січня заявники на французький паспорт повинні мати диплом про знання французької мови "в обсязі, необхідному для повсякденного життя". У законі рівень володіння французькою мовою для здобувача на отримання громадянства Франції визначається як "B1 усний", - тобто іноземець повинен "розуміти основні елементи мови, необхідні для повсякденного життя і в побутових ситуаціях, бути здатним просто і зв'язно висловлювати свої думки в сфері сімейної життя і в сфері своїх інтересів".
Тест на знання історії та культури "нової батьківщини" вже діє в деяких країнах ЄС. Наприклад, у Німеччині в такий тест входять питання про політику (15 питань), про історію (7-8), про суспільство і нації (7-8), про країну (3). Причому, проходження тесту в Німеччині платне - 25 євро (у Франції влада обіцяє не брати плату за здачу тесту). За 60 хвилин кандидат повинен відповісти щонайменше на 17 питань з 33 на вибір (52%). У 2009 році 98% з 65 тисяч кандидатів на отримання громадянства успішно здали тест.
А у Великобританії тест триває 45 хвилин і включає 24 питання. Вартість іспиту - 60 євро. Теми, які порушені в питаннях тесту, доступні на офіційному сайті міграційної служби UK Border Agency і зібрані в книжку Life in the United Kingdom: a Journey to Citizenship Handbook, яку кандидати можуть прочитати. У 2009 році 90% кандидатів успішно здали тест.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас