Крим стане турецьким — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Крим стане турецьким

6829
"Державні інвестиції гранично обмежені - це автомобільні, залізниці, плюс модернізація перону сімферопольського аеропорту. Всі інші інвестиції приватні. Наша задача - так сформувати законодавчу базу, щоб Крим був максимально привабливим для інвестора", - сказав віце-прем'єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесников. Всього на реалізацію проекту, за попередніми оцінками, потрібно близько $5 млрд., з яких $1,2 млрд. планується отримати з держбюджету.
При цьому генплану даного об'єкта поки немає, але робити його доручать компанії, яка відкривала останні світові курорти в Китаї та Південно-Східній Азії. Концепція створення курорту на Західному узбережжі Криму розроблялася робочою групою, створеною при Раді міністрів, з залученням компанії McKinsey & Company та фонду "Ефективне управління". А назву новому туристичному місту будуть придумувати самі кримчани.
Як повідомив міністр курортів і туризму АР Крим Олександр Лієв, більше шести місяців спеціально створена робоча група разом з експертами - з світовим ім'ям - вивчали потенціал і можливості Західного Криму. Зокрема, Чорноморського, Роздольненського, Сакського районів, а також міста Саки.
"Західний Крим не так забудований, як південна частина Криму. Але при цьому курортний потенціал його досить великий. Саме із Західного Криму почалося зародження кримського курорту, а після застосування сакських грязей Крим почав створювати свою курортну історію. Сакські мулові сульфідні грязі унікальні, і наші кримські медики-курортологи навчилися їх ефективно застосовувати", - говорить він.
Нагадаємо, що в Криму реалізовується проект з розвитку туристичної інфраструктури на Західному узбережжі Криму. Дану територію планують розвивати як конкурентоспроможний, цілорічний, загальнодержавний та міжнародний курортно-рекреаційний і туристичний центр. Передбачається, що в Сакському районі Криму буде побудовано 100 готелів світового рівня, розважальні центри та міжнародний аеропорт. За попередніми оцінками, проект "Кримська Анталія" збільшить кількість відпочиваючих в Криму від 6 тис. до 20 тис. на рік. Планується три основні лінії. Перша лінія - це готелі з берегової лінії з власними пляжами, друга - це апартаменти, житлові квартири, і третя лінія носить розважально-сервісний характер: корти, кінотеатри, концертні зали.
"Я доручаю першому заступнику голови Радміну Павлу Бурлакову і Держагентству України з туризму та курортів розробити дорожню карту. На наступному тижні ми зустрінемося з президентом України Віктором Януковичем, запросимо на зустріч керівництво Криму - і це вже буде офіційний старт проекту. Крім того, треба негайно починати проектування та підготовку технічного обґрунтування траси "Сімферополь - Євпаторія", - підкреслив віце-прем'єр-міністр України. - Нас, у першу чергу, цікавить прозорий механізм розподілу землі та сприяння роботі інвесторів".
Як зазначив Олександр Лієв, одним з найважливіших напрямків розвитку курорту в рамках проекту "Західний Крим" є саме медичне оздоровлення.
"Такий санаторний напрямок може забезпечити цілорічне завантаження курортів західного Криму. Наприклад, сьогодні в Ялті немає жодного санаторію, який зрівнявся б із завантаження з санаторіями міста Саки. У санаторіях ім. Бурденка, ім. Пирогова - 100%-ве завантаження, санаторій "Саки" повне завантаження мав весь грудень. Грязьові курорти цілорічні в усьому світі, і на цьому можна будувати туристичну маркетингову стратегію регіону", - підкреслив глава курортного відомства.
Вже сьогодні деякі санаторії Криму перейшли на цілорічну роботу. Це "Золотий колос", база відпочинку "Чорноморська" (Керч), "Олімпійський навчально-спортивний центр "Спартак" (Алушта), санаторій "Лівадія", феодосійські пансіонати "Причал" і "Феодосія". А вже в 2012 р. перейшов на цілорічну роботу пансіонат "Львівський залізничник" (Судак).
Головною особливістю минулого літа у Криму було зниження потоку туристів у високий сезон і збільшення на 5% у весняний і 7% в осінній сезони. Це свідчить про розширення рамок сезону, про що вже протягом кількох років говорять чиновники.
Подібні проекти - як "Кримська Анталія" - реалізуються і в інших країнах. "Ми вітаємо розвиток вітчизняної туристичної інфраструктури, і реалізація подібного проекту є відмінним кроком в даному напрямку. Будучи активним гравцем у напрямку Іспанія, можемо навести відмінний приклад звідти. Наші туристи з великим задоволенням віддають перевагу відпочивати в PortAventura (Іспанія) - одному з найбільших парків розваг в Європі, що має широку інфраструктуру готелів, атракціонів, аквапарків. Свого часу він теж був тільки ідеєю, але тепер його щорічно відвідують приблизно 3 млн. осіб, що, безсумнівно, є вагомим фактором у розвитку туристичної інфраструктури Іспанії і хорошим прикладом зваженого бізнес-планування. Сподіваємося, подібних ініціатив в Україні буде більше", - говорить директор туристичної компанії "Наталі Турс Україна" Олексій Корнєєв.
Інтерес до Криму підтверджує і те, що в минулому році було підписано угоду владою півострова та ЄС, яка передбачає виділення EUR5 млн. на розвиток туристичної сфери Криму, такої ж суми - на розвиток соціальних об'єктів і EUR2 млн. - на залучення іноземних інвестицій в економіку Севастополя.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас