486
Тейшейра: Українська влада нездатна дотримуватись європейських процедур
— Кримінал
Європейський Союз не розглядає можливість введення санкції щодо України, але фінансову технічну допомогу розморожувати поки не будуть.
Про це заявив глава представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.
"Наша програма допомоги здійсненню реформ та бюджетна підтримка пов'язана не з політичними складнощами у відносинах України та ЄС. Вона пов'язана з нездатністю української влади адмініструвати нашу фінансову допомогу. Приймати законодавство, засноване на стандартах ЄС. Слідувати європейським процедурам, в тому числі процедурам і стандартам фінансового менеджменту", - сказав посол.
"У нас є програма на 70 мільйонів євро, присвячена реформі держуправління. Ми працювали по цій програмі кілька років. Президент Янукович запустив, крім інших реформ, і реформу держуправління. До кінця минулого року парламентом України був ухвалений, а Януковичем підписаний закон про держслужбу. Цей закон не відповідає європейським стандартам. Ми наполягали на тому, що він не повинен бути підписаний. Тепер ми призупинили програму на 70 мільйонів євро, тому що не можемо здійснювати її, коли навіть основне законодавство не відповідає нашим стандартам. Це тільки один приклад", - зазначив він.
У той же час дипломат відкинув можливість введення санкцій проти України, хоча і зробив акцент на корупції чиновників.
"Не мені спекулювати з цього приводу. Я знаю про те, що всередині українського суспільства постійно йдуть розмови про деяких високопоставлених чиновників, залучених до ганебних, з точки зору цінностей ЄС, подій: велика корупція, рейдерські захоплення компаній, використання державних ресурсів у власних цілях. Санкції застосовуються в дуже екстремальних ситуаціях. Наприклад, в Білорусі. Але Україна поки що не на такому рівні", - додав Тейшейра.
Нагадаємо, Європейський союз офіційно повідомив Україні про призупинення безоплатної бюджетної допомоги органам державної влади у зв'язку з внесенням Верховною радою змін до процедури держзакупівель. Через рішення Євросоюзу вже заморожений транш на 31 млн. євро. Припинені як нові програми (наприклад, реалізація транспортної стратегії, 65 млн. євро), так і такі, що раніше фінансувалися (допомога у сфері енергетики, 42 млн. євро). У разі продовження конфлікту втрати Україною перевищать 100 млн. євро і надалі будуть зростати. Частина цих програм розпланована до кінця 2013 року.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною