285
Китай хоче створити ринок "викидних" облігацій
— Фондовий ринок
Регулятор китайського ринку цінних паперів може заснувати ринок "викидних" облігацій уже в цьому або наступному місяці, повідомила в понеділок шанхайська газета China Business News, пише Рейтер.
Китайська комісія з регулювання цінних паперів (CSRC), яка контролює торгівлю корпоративними облігаціями на фондових біржах Китаю, провела засідання з головами найбільших брокерських будинків країни і повідомила їм, що хоче створити ринок для високоприбуткових бондів, повідомила газета, посилаючись на осіб, присутніх на засіданні.
Чжоу Руаньфань з Pengyuan Credit Rating Co Ltd сказав, що CSRC розробила правила для облігацій, які пропонують велику прибутковість і вищий ризик, ніж звичайні облігації.
Чжоу сказав, що не зареєстровані на біржі маленькі компанії та інші відповідають вимогам підприємства зможуть продавати бонди за правилами ринкової системи реєстрації. Це означає, що регулятори не будуть перевіряти і схвалювати кожен випуск паперів.
"Ці правила можуть бути введені вже в лютому", - сказав Чжоу.
Інші глави брокерських будинків, які були присутні на зустрічі, сказали, що запуск може відбутися пізніше.
Гуо Шуцін, новий голова CSRC, відомий як гарячий прихильник більш динамічного ринку облігацій в Китаї. Він неодноразово говорив, виступаючи перед громадськістю, що має намір прискорити розвиток високоприбуткових облігацій в країні.
Борговий ринок Китаю роздроблений, і емісії, в основному, проводять міністерство фінансів, державно-приватні банки, державні підприємства і, останнім часом, фінансові компанії, підтримувані місцевими урядами.
Згідно з даними Центробанку, серед корпоративних боргових зобов'язань на суму 2,2 трильйона юанів, проданих в 2011 році, облігації тільки на 124,1 мільярда юанів або 5,6 відсотка були випущені під контролем CSRC.
З облігацій, що перебувають в обігу, на суму 22,1 трильйона юанів на кінець 2011 року лише 2,9 відсотка зареєстровані на фондових біржах. Значна кількість таких паперів зареєстрована на міжбанківському ринку.
За матеріалами: МIА Рейтер
Поділитися новиною