Розроблена методика діагностики раку за аналізом крові — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розроблена методика діагностики раку за аналізом крові

55
Американські вчені розробили діагностичну систему, що дозволяє виявити ракові клітини в аналізі крові, яка за точністю діагностики порівнянна з біопсією пухлини.
Про це заявив керівник розробки Пітер Кун з Дослідницького інституту Скріппса в Ла-Хойї.
"Це - технологія нового покоління. Вона суттєво підвищує наші можливості відслідковувати, передбачати і розуміти прогресування раку, в тому числі його метастазування, яке є основною причиною смерті онкологічних пацієнтів", - наводить слова медика medportal.ru.
За його словами, у низці ситуацій методика наближається за ефективністю до хірургічної біопсії.
Нова діагностична система, названа HD-CTC (від circulating tumor cells - циркулюючі пухлинні клітини), за допомогою цифрового мікроскопа і програми обробки зображень аналізує зразок крові, відокремлюючи потенційно злоякісні клітини від еритроцитів і лейкоцитів. Зображення відібраних "підозрілих" клітин, що володіють морфологічними ознаками пухлинних, потім надається гістологу, який робить остаточний висновок.
П'ять досліджень нової методики показали, що в порівнянні з використовуваними зараз "збагачувальними" системами (типу CellSearch), яка концентрує атипові клітини, вона значно рідше відсіває ракові клітини на підготовчому етапі, що знижує ризик помилково негативного результату.
Під час експериментів HD-CTC змогла виявити метастази пухлини у 43-80 відсотків добровольців (в залежності від конкретного виду раку), в тому числі на ранніх стадіях захворювання, без єдиного хибно позитивного результату.
Крім того, нова система забезпечує високоякісне зображення пухлинних клітин та їх агрегатів у високому розширенні. Як пояснив Кун, установки системи також з легкістю піддаються модифікації для визначення клітин іншого типу, або іншим способом.
HD-CTC розраховують застосовувати як для спостереження за розвитком захворювання у виявлених пацієнтів, так і для скринінгу на злоякісні пухлини.
За матеріалами:
Фокус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас