268
В Україні з закріпленням єдиного часового поясу треба ввести регіональні графіки роботи
Закріплення в Україні другого часового поясу на постійній основі має супроводжуватися запровадженням регіональних графіків роботи, вважає директор Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Ярослав Яцків.
"Якщо ми перейдемо на другий часовий пояс постійно, а не введемо регіональні графіки, в Луганську буде дуже погано. Якщо ми залишимося у другому часовому поясі, то сонце в Луганську буде сходити о 3:20 (в день літнього сонцестояння) і, значить, людина буде під впливом природних факторів прокидатися в цей час", - сказав він на прес-конференції в Києві в п'ятницю.
Яцків зазначив, що в Україні органи державної влади, а за ними й інші підприємства та установи, звикли починати працювати о 9:00 ранку, оскільки в 1930 році в УРСР ввели московський час і відповідні регіональні графіки роботи.
"Ввели літній час і забули його скасувати. Ми жили в Україні не за своїм природним часом і звикли, що ходити на роботу треба о 9:00. І перебували в самообмані щодо природного часу", - підкреслив він.
За словами астронома, в разі закріплення другого часового поясу, українцям треба перейти на такий режим, щоб починати роботу о 8:00, а Луганську, який географічно потрапляє вже в інший часовий пояс, треба починати працювати о 7 або о 7:30. Він також нагадав, що свого часу в Криму були визначені регіональні графіки роботи, згідно з якими там починають працювати з 8:00.
У свою чергу, старший науковий співробітник Інституту медицини праці Наталя Бобко зазначила, що, на думку медиків, переведення годинників в той або інший бік негативно впливає на здоров'я людини та її працездатність.
Начальник українського Гідрометцентру Микола Кульбіда зазначив, що на всій території України треба залишити на постійній основі другий часовий пояс. "Потрібно жити за одним, найбільш природним для кожної довготи часом. Понад 90% території України потрапляють у другий часовий пояс", - сказав він.
При цьому Кульбіда також вказав на те, що так званий "зимовий час" дає можливість метеорологам найкращим чином спостерігати за метеорологічними і гідрометеорологічними явищами, станом атмосфери, проводити їх об'єктивний аналіз.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною