S&P пропонує лікувати дешевше — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

S&P пропонує лікувати дешевше

Казна та Політика
413
Суверенні рейтинги низки країн G20 можуть бути знижені вже до 2015 року через випереджальне зростання соціальних видатків порівняно із зростанням економіки. Під загрозою опиняться насамперед держави з високим рівнем соціального захисту і несприятливою демографічною ситуацією - Японія, Німеччина, Канада, меншою мірою США, Великобританія, Франція та Італія. S&P пояснює прогноз прогресуючим збільшенням витрат на охорону здоров'я та медичне забезпечення - вищезгадані країни в разі збереження існуючої соціальної політики до 2050 року наростять витрати на охорону здоров'я на 6% ВВП, подвоївши їх у порівнянні з рівнем 2010 року (6,3% ВВП). Агентство відзначає, що до цих пір найбільш витратною частиною соціальних витрат держав була виплата пенсій. Останнім часом політики, особливо в Європі, активно просувають ідею скорочення пенсійних витрат, як правило, через підвищення віку виходу на пенсію. При цьому уряди звертають мало уваги на небезпечне зростання держвидатків на охорону здоров'я, пише S&P у своєму звіті.
"Політика урядів досі в основному полягала в скороченні пенсійних витрат. Однак ми вважаємо, що рішуче обмеження зростаючих витрат на охорону здоров'я є щонайменше настільки ж важливим", - заявляє аналітик агентства Марко Мршнік. Згідно з оцінкою S&P, частка витрат на охорону здоров'я у зростанні загальних державних витрат, пов'язаних зі старінням населення, яке постійно збільшується, і в Німеччині, Великобританії, США, Японії і деяких інших країнах вже перевищує 60%. При цьому основні фактори, що впливають на зростання медичних витрат - подорожчання технологій, що застосовуються в галузі, і зростання числа захворювань, що піддаються лікуванню, не пов'язані з демографічною ситуацією. Старіння населення ускладнює також ризики для можливих реформ у цій сфері. "Частка виборців старшого віку з плином часу буде зростати, політичний клімат для реформ пенсійних і медичних витрат може стати навіть більш важким", - вважає Мршнік. S&P закликає уряди почати реформи якнайшвидше, що дасть час на перерозподіл тягаря соціальних витрат "через покоління".
Досі розвинені країни здійснювали перекладання соціальних витрат на майбутні покоління з допомогою нарощування держборгу, направляючи позикові кошти на погашення бюджетного дефіциту. Зараз кредитні рейтинги всіх перерахованих вище країн, окрім Італії, знаходяться або на максимальному рівні ААА (Німеччина, Великобританія, Канада), або щаблем нижче - АА + (США, Японія, Франція). Зниження S&P оцінки кредитоспроможності урядів позбавить їх найзручнішого способу фінансування соцвидатків - найбільш важливим в огляді S&P є визначення термінів, коли це може статися.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас