181
Експерт: Систему оцінки ризиків, що застосовується рейтинговими агентствами, потрібно змінити
— Казна та Політика
Систему оцінки ризиків, яку застосовують світові рейтингові агентства, необхідно змінити. Таку думку висловив керівник відділу стратегії на ринку облігацій "ВТБ Капіталу" Микола Подгузов. За його словами, і світ, і рейтингові агентства за останні кілька років зіткнулися з ситуаціями, які важко назвати штатними.
"Всі методології рейтингових агентств були відкалібровані на рівномірний розвиток ситуації, без численних дефолтів, на ситуацію, коли можна якось передбачати розвиток протягом відносно тривалого часу. А коли у нас виходить лавиноподібний розвиток кризи, коли ми отримуємо нові механізми розвитку кризи, то, можливо, і оцінки кредитних ризиків повинні змінюватися, і методологія повинна змінюватися", - пояснив свою позицію експерт.
Він також звернув увагу на те, що у зв'язку з цим спливає ще й проблема відповідальності рейтингових агентств перед фінансовими ринками, інвесторами. "Якби рейтингові агентства поводилися точно відповідно до своєї методології, то, можливо, ми б побачили присвоєння рейтингу спекулятивної категорії Італії набагато раніше. Але які це наслідки спричинило б для фінансових ринків? Це мало б багато в чому руйнівний вплив. Тому рейтингові агентства знаходяться в дуже непростій ситуації, коли, з одного боку, вони повинні адекватно оцінювати кредитні ризики, а з іншого - вони мають підвищений рівень відповідальності, щоб не зруйнувати весь той майданчик, на якому дуже багато засновано", - зазначив Подгузов. Тому, вважає експерт, не варто "огульно лаяти рейтингові агентства, а, можливо, варто спільно з ними працювати над поліпшенням їх методології і якось відкалібрувати цю систему з урахуванням нових реалій".
У той же час, за словами Подгузова, будь-якого роду зміни в цій сфері повинні відбуватися поступово і максимально рівномірно. "Тому що якщо ми зараз з ходу приберемо з поля діяльності всі рейтингові агентства, скасуємо всі рейтинги одночасно, то світ зануриться в хаос", - вважає експерт. Він додав, що для початку необхідно зайнятися проблемами світової економіки з фундаментальної точки зору - а їй "в першу чергу... необхідне оздоровлення", - щоб потім "зрозуміти, для якої системи будувати новий механізм" оцінки ризиків.
За матеріалами: Банки.ру
Поділитися новиною