Власенко: Справу Тимошенко щодо ЄЕСУ розгляне харківський суд


Власенко: Справу Тимошенко щодо ЄЕСУ розгляне харківський суд

Слідчі отримали вказівки якнайшвидше закінчити ознайомлення екс-прем'єра України Юлії Тимошенко з матеріалами справи щодо корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) і передати її в один з харківських судів, заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

На його думку, це реакція президента України Віктора Януковича на резолюцію ПАРЄ, ухвалену минулого тижня. "Я вважаю, що Янукович таким чином відреагував на заклики резолюції ПАРЄ", - сказав Власенко журналістам біля Качанівської колонії в Харкові.

Він також зазначив, що слідчі мають намір приходити до Тимошенко навіть за його відсутності. За словами Власенка, у вівторок він їде у відрядження, в якому пробуде до кінця тижня. Він зазначив, що стан здоров'я Тимошенко не поліпшується, висловивши при цьому нерозуміння, навіщо приходитимуть слідчі в такій ситуації.

Захисник повідомив, що матеріали справи сформовані "дуже цікавим чином: вони підшиті, але не скріплені печаткою, і нам не видана копія опису. Ми не отримали її, як того вимагає закон". Він також сказав, що доручив своїм помічникам почати копіювати матеріали справи.

Як повідомлялося, слідчий відділ управління Служби безпеки України (СБУ) в Харківській області закінчив розслідування справи проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо фінансових порушень корпорації "ЄЕСУ".

За інформацією прес-центру СБУ, Тимошенко "звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 мільйона гривень, розкрадання і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 мільйонів гривень податку на додану вартість, службовому підробленні і в ухилянні від сплати 681 тисячі гривень прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією "ЄЕСУ" фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній".

За цими епізодами розпочато ознайомлення обвинуваченої і захисників з матеріалами кримінальної справи. У цій кримінальній справі органами прокуратури заявлено цивільний позов з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua