"Сусіди" поскаржились на Україну в Енергетичне співтовариство


"Сусіди" поскаржились на Україну в Енергетичне співтовариство

Велика енергокомпанія, що представляє одну із суміжних з Україною країн, поскаржилася на неї до секретаріату Енергетичного співтовариства, повідомив журналістам директор секретаріату спільноти Славтчо Нейков.

"Представники однієї з країн нам повідомили про проблеми з Україною, і що вони, можливо, шукатимуть рішення через механізми Енергетичного співтовариства", - сказав він.

При цьому С. Нейков не уточнив, про яку саме державу і компанію йде мова. "Це сусіди України... але це не "Газпром", - зазначив він.

За словами С. Нейкова, компанії можуть апелювати до Енергетичного співтовариства у разі порушення країною-учасницею зобов'язань, взятих при вступі до спільноти. У свою чергу, секретаріат об'єднання може вимагати усунути порушення.

"Якщо держава не вирішить проблему, на яку ми вказали, можемо проінформувати вищий орган співтовариства - міністерську раду. Однак досі такого не відбувалося, тому що ефект буде вражаючим - всі інвестори, які збираються щось робити, або вони вже там (працюють в країні, що порушила вимоги Енергетичного співтовариства - ІФ), просто підуть", - зазначив С. Нейков.

Директор секретаріату Енергетичного співтовариства підкреслив, що механізми організації не раз на практиці доводили свою ефективність. "Є формальна процедура, за якою, на щастя, ще не доводилося доходити до кінця. Але конкретні результати її застосування вже є", - підсумував він.

Як повідомлялося, всі країни, які межують з Україною із заходу, є учасниками Енергетичного співтовариства.

Раніше Польська державна нафтогазова компанія (PGNiG) допускала звернення до міжнародного суду через розбіжності з Україною в питанні імпорту газу по трубопроводу середнього тиску Устилуг (Україна) - Хрубешув (Польща). НАК "Нафтогаз України" на початку 2011 року припинив експорт українського газу через цей трубопровід.

Угода про постачання природного газу середньоазіатського або українського походження між "Нафтогазом України" і PGNiG була підписана 24 жовтня 2004 року під виконання міжурядових домовленостей. За словами заступника голови Міненерговугілля Володимира Макухи, контракт між НАК і PGNiG передбачав постачання в 2011 році близько 200 млн куб. м природного газу, не менші обсяги палива законтрактовані і на наступні періоди, аж до 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua