733
Янукович підписав указ про Конституційну асамблею
Президент України Віктор Янукович підписав Указ "Питання формування і організації діяльності Конституційної асамблеї".
Даний указ розміщений на офіційному сайті глави держави.
Цим указом схвалена "підготовлена на основі напрацювань науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї і рекомендацій Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Концепція формування та організації діяльності Конституційної асамблеї".
Відповідно до указу, до 16 квітня 2012 року мають бути подані пропозиції щодо кандидатур до персонального складу Конституційної асамблеї.
У Концепції наголошується, що "в даний час необхідність оновлення Конституції України в основному сприймається політичними силами і суспільством в Україні". Також зазначається, що Конституційна асамблея є спеціальним допоміжним органом, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту про внесення змін до Конституції України.
Серед основних завдань Конституційної асамблеї, зокрема: підготовка на основі Концепції внесення змін до Конституції України законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції і його попереднього схвалення; організація суспільного, а також професійного, у тому числі за участю міжнародних експертів, зокрема, Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія), обговорення законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України.
Відповідно до указу, Конституційна асамблея створюється у складі 100 осіб з числа громадян України, які "мають відповідну професійну підготовку та досвід роботи у сфері державотворення та права, мають авторитет в суспільстві і, як правило, не є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і включаються до складу Конституційної асамблеї за згодою", а члени Конституційної асамблеї працюють на громадських засадах.
У Концепції передбачено, що доцільно, щоб не менше половини її складу становили вчені-конституціоналісти та інші фахівці у галузі права. Крім того, пропозиції щодо кандидатур третини персонального складу Конституційної асамблеї (34 особи), схвалені більшістю голосів від загального складу науково-експертної групи, вносяться Президентові України. А пропозиції щодо двох третин від персонального складу Конституційної асамблеї (66 осіб) вносяться Президенту України низкою суб'єктів. Зокрема, 14 кандидатур повинна запропонувати Національна академія наук України.
Крім того, кожна фракція і група в парламенті може запропонувати по одній кандидатурі, а також по одній кандидатурі може запропонувати низка політичних партій, які брали участь в останніх виборах Президента України, місцевих виборах - у випадку, якщо кандидати від цих партій (кандидати, включені до виборчих списків усіх місцевих організацій цих партій) отримали підтримку більше 100 тис. голосів виборців.
У Концепції вказані партії: "Фронт Змін", "Сильна Україна", Всеукраїнське об'єднання "Свобода", партія "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка", Соціалістична партія України, "Єдиний центр" і декілька громадських організацій.
Голова, заступник голови та секретар Конституційної асамблеї призначаються Президентом України за пропозицією науково-експертної групи.
Пленарні засідання Конституційної асамблеї скликаються головою Конституційної асамблеї за необхідності, але не рідше одного разу на квартал.
Пленарні засідання Конституційної асамблеї можуть тривати декілька робочих днів. Рішення Конституційної асамблеї і рішення її комісій ухвалюються більшістю від їх загального складу, якщо інше не передбачено регламентом Конституційної асамблеї.
Рішення Конституційної асамблеї про схвалення законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції ухвалюється не менш як двома третинами від загального складу Конституційної асамблеї.
Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Конституційної асамблеї здійснюється Адміністрацією Президента України та Державним управлінням справами.
Фінансування діяльності Конституційної асамблеї здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною