409
Світовий форум обговорить світову кризу
На порядку денному Світового економічного форуму в Давосі стоїть обговорення поточних проблем, здатних вплинути на світовий розвиток. Серед них загроза підвищення світових цін на нафту на тлі ембарго поставок з Ірану. Як очікується, учасники обговорять і політичні ризики, які існують сьогодні в Саудівській Аравії, де імовірна зміна правлячого лідера, і загальну нестабільність в близькосхідному регіоні, викликану подіями "арабської весни".
Відкрила форум федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель. Двома днями пізніше очікується виступ голови Європейського центрального банку Маріо Драгі, від якого чекають оголошення про схвалення активних заходів зі стимулювання європейської економіки. Цього року обговорення пройде під загальним гаслом "Глобальна трансформація: формування нових моделей розвитку".
Нинішній форум проходить на тлі різкого погіршення прогнозів світової економіки. За оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), незважаючи на те, що ризик рецесії є істотним тільки для кількох країн Євросоюзу, світове економічне зростання в цьому році складе лише 3,3%. У 2011 році воно досягло 3,8%, а роком раніше - 5,2%. Крім того, в цьому році очікується низка гучних політичних подій, вибори відбудуться в США, Європі (Франція, Фінляндія, Греція, Словаччина), РФ, Китаї і Венесуелі. У зв'язку з цим Давоський форум покликаний визначити основні напрями взаємодії бізнесу і влади, а також виробити рекомендації щодо держрегулювання, світової торгівлі та економічного розвитку у світі. "Саме в Давосі цього разу очікуються рішення, здатні вплинути на ситуацію у світовій економіці і пригальмувати або зупинити кризові явища. Якщо Євросоюз не подолає кризу, слід очікувати найгіршого і в Україні - зниження ділової активності, закриття підприємств і нової хвилі скорочень", - зазначає перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін.
Ситуація ще більше підігрівається тим, що напередодні форуму директор-розпорядник МВФ Крістіна Лагард зробила низку досить гострих заяв. На її думку, якщо єврозона, де в цьому році очікується спад економіки на 0,5%, не впорається з борговою кризою, світова економіка може повторити досвід Великої депресії 1930-х років. "Ми повинні розуміти, що даний момент є визначальним, - заявила Лагард. - Мова йде не про порятунок якоїсь однієї країни або регіону, а про порятунок всього світу від порочного кола економічного спаду, про необхідність уникнути повторення досвіду 1930-х років, коли бездіяльність, ізольованість і жорсткі ідеологічні позиції привели до колапсу світового попиту". "Власне, цей форум і дасть відповідь на запитання, чи зможе Євросоюз зібратися і впоратися з економічною кризою чи ні", - упевнений член ради Нацбанку Роман Шпек.
Проблемі енергобалансу світової економіки в рамках Давоського форуму будуть присвячені сесія "Енергетика для економічного зростання" (відбудеться 26 січня) і конференція, присвячена темі "Нова енергетична архітектура: можливе та ефективне перетворення" (27 січня), про свою участь в яких заявив президент Віктор Янукович. Як повідомив глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, під час згаданих заходів буде розглядатися "широкий спектр питань сучасної світової енергетичної архітектури, зокрема, напрямки гарантування енергетичної безпеки Європи, забезпечення надійних і конкурентоспроможних поставок енергоносіїв, актуальні питання енергетичної безпеки України, геополітичні аспекти енергетичної політики, а також розвиток альтернативної енергетики". "Втім, того, що Віктору Януковичу вдасться домогтися значних результатів під час цих переговорів, очікувати не доводиться. Справа в тому, що зараз форум проходитиме в очікуванні особливо нестабільної політичної та економічної кон'юнктури в 2012 році, і більшості учасників буде просто не до газових проблем України", - говорить головний інвестстратег фінансової групи БКС Максим Шеїн.
Українська сесія Світового економічного форуму буде традиційно представлена двома заходами, проведеними Фондом Віктора Пінчука та міжнародною інвестиційно-консалтинговою компанією EastOne - V Давоським круглим столом з питань філантропії (5th Davos Philathropic Roundtable) і VIII Українською ланч-конференцією Options for the Future, присвяченою обговоренню майбутніх перспектив України в контексті європейського та глобального розвитку. У першому заході, який відбудеться сьогодні (26 січня), візьме участь співзасновник Facebook, Napster і Plaxo Шон Паркер, колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер, інтернет-підприємець, засновник компанії DST Юрій Мільнер, старший радник з інновацій державного секретаря США Алек Росс і виконавчий директор Google Ерік Шмідт. VIII Українська ланч-конференція відкриється промовою Віктора Януковича і продовжиться його дискусією з колишнім президентом Польщі Олександром Кваснєвським. У панельній дискусії, яка відбудеться після виступу президента, візьмуть участь міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, міністр з європейських справ і головний парламентер Туреччини Егемен Багіш, а також екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною