Газпром: Україна не знижує відбір газу у Росії


Газпром: Україна не знижує відбір газу у Росії

Всупереч заявам української влади, "Нафтогаз України" збільшив добовий відбір російського газу до 115 млн. кубометрів на добу, що відповідає мінімальному річному контрактному обсягу на 2012 рік у 41,6 млрд. кубометрів.

Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, передає РИА Новости.

"Україна продовжує робити чергові заяви про те, що споживання російського газу скорочується, і обсяг імпорту в цьому році не перевищить 27 млрд. кубометрів. Але фактичні дані говорять зовсім про інше. Останнім часом добовий відбір газу "Нафтогазом України", навпаки, став помітно зростати, і зараз становить близько 115 млн. кубометрів. Такі темпи відбору строго відповідають зобов'язанням "бери або плати" від річної контрактної кількості в 52 млрд. кубометрів, і в річному вимірі це становить мінімальну річну кількість на 2012 рік - 41,6 млрд. кубометрів", - сказав Купріянов.

Раніше Микола Азаров заявив, що Україна має намір поступово скорочувати імпорт газу, продовжуючи переговори з Росією про зниження ціни.

Київ веде з Москвою тривалі переговори про зниження ціни на газ. Раніше Україна заявила про намір скоротити закупівлі газу в РФ цього року до 27 млрд. кубометрів з передбачених контрактом 52 млрд. кубометрів. Російська сторона у відповідь заявила, що час для переговорів щодо обсягів закупівель палива на цей рік вже втрачено: річний контрактний обсяг може бути змінений не пізніше, ніж за півроку до початку поставок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua