Експерт: Передумов для зростання цін на нафтопродукти немає


Експерт: Передумов для зростання цін на нафтопродукти немає

Основні фактори, що впливають на вартість пального - зовнішній ринок, баланс попиту та пропозиції, поки не дають підстав для підняття цін на нафтопродукти. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт ринку нафтопромисловості Олександр Сіренко.

Як розповів аналітик, котирування цін на нафту і нафтопродукти в Європі перебувають на рівні позначок початку зими, коли відбулося зниження вартості на 5-10%.

"У зв'язку з відносно низькими котируваннями, на роздрібному ринку найближчим часом очікується зниження цін на пальне", - розповів експерт.

За його словами, ритейлери сьогодні отримують максимальну за весь 2011 рік маржу на бензинах - 1800-2500 грн/т. Тому, як повідомив О.Сіренко, навіть враховуючи початок дії нових акцизів (збільшення на 8,9%), бензин на українських АЗС може стати дешевше на 20-30 коп.

"Поки складно робити такі прогнози щодо вартості дизпального, адже разом з морозами деякі оператори роздрібного ринку виявили недостатність морозостійкого ДП", - підкреслив експерт.

О.Сіренко зазначив, що в період з березня по вересень, зазвичай, відбувається сезонне збільшення споживання бензинів і ДП.

"Можливо, зі зростанням попиту, як в Україні, так і в Європі, буде рости і ціна", - припустив він.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, продажі бензину на українських АЗС у грудні 2011 року скоротилися на 9,4% в порівнянні з груднем 2010 року - до 267 тис. тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua