Іван Плачков не може без енергетики


Іван Плачков не може без енергетики

Вчора в прес-службі енергохолдингу ДПЕК повідомили, що наглядова рада ПАТ "Київенерго" (експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у столиці) на засіданні 23 листопада обрала своїм головою Івана Плачкова. Він буде представляти інтереси Київради та Київської міської держадміністрації в компанії, йдеться в повідомленні ДПЕК. Одночасно генеральним директором "Київенерго" призначений Олександр Фоменко, який займав раніше аналогічну посаду в енергопостачальній компанії "Дніпрообленерго". Нагадаємо, на початку грудня торги за 25% "Київенерго" завершилися перемогою ДПЕК Ріната Ахметова, що сконцентрувала 71,82% акцій компанії.

Іван Плачков є депутатом Київської міської ради (член фракції УДАР Віталія Кличка). Вчора він заявив, що має намір скласти депутатські повноваження і зосередитися на роботі в компанії. Раніше він двічі обіймав пост міністра енергетики, був генеральним директором, головою правління "Київенерго". Як розповів Плачков, загальний обсяг необхідних "Київенерго" інвестицій оцінюється в 12-15 млрд грн. "При минулому керівництві міста компанія не могла вирішити жодного свого питання, в тому числі виділення інвестицій, а також передачі в концесію "Київенерго" теплових мереж. Це пов'язано з тим, що містом керували мер і його команда, які були позбавлені здорового глузду" , - заявив глава наглядової ради компанії. За його словами, зараз акціонери "Київенерго" мають намір вирішити ці проблеми, створюючи єдині сервісні центри для споживачів, здійснюючи масштабні інвестиції в компанію і знижуючи споживання газу. Нагадаємо, в березні Мінрегіонбуд затвердив порядок передачі в концесію на 49 років київських тепломереж. Тоді в міністерстві стверджували, що передача мереж у концесію допоможе залучити необхідні кошти на їх модернізацію.

Як пояснив голова постійної комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК Юрій Бондар, призначення Івана Плачкова стало відповіддю власників "Київенерго" - енергохолдингу ДПЕК і НАК "Енергетична компанія України" - на пропозицію київської влади ввести до органів управління компанії представника київської територіальної громади. "Київенерго" працює на весь Київ, експлуатує київські теплові мережі, станції, котельні. Тому введення в наглядову раду компанії Івана Плачкова цілком логічно", - говорить Бондар.

Аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Денис Саква зазначає, що призначення Івана Плачкова дозволить акціонерам "Київенерго" вирішити відразу два завдання. "З одного боку, це професіонал, який знає, як працюють компанія, Міненерго і Національна комісія з регулювання енергоринку. З іншого - він був шанованим депутатом Київради, там його цінують, і він може допомогти в комунікаціях в міськраді, особливо виходячи зі свого досвіду управління енергетичними об'єктами", - говорить Саква.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua