0 800 307 555
0 800 307 555

Українські фондові індекси в понеділок зросли слідом за світовими майданчиками


Український фондовий ринок у понеділок, наслідуючи приклад світових майданчиків, завершив торги зростанням біржових індикаторів. Інвестори очікують рішень міністрів фінансів єврозони.

Індекс "Української біржі" (УБ) за підсумками торгів додав 0,73% і склав 1448,96 пункту, індекс ПФТС зріс на 2,08% - до 546,19 пункту.

Обсяг торгів на УБ склав 49,5 млн грн; на ПФТС – 608,7 млн грн.

Серед акцій індексного кошика УБ найбільше зростання продемонстрували папери Стахановського вагонобудівного заводу (+3,21%), Укрсоцбанку (+3,06%) і Єнакіївського метзаводу (+2,97%). Просіли тільки акції "Стиролу" (-1,29%), Алчевського меткомбінату (-1,06%), "Азовсталі" (-0,14%).

На ПФТС в лідерах зростання - акції "Інтерпайп Нижньодніпровського трубопрокатного заводу" (+7,78%), "Укрнафти" (+3,82%) і "Західенерго" (+3,75%). Знизилися котирування Полтавського ГЗК (-0,12%) і Алчевського меткомбінату (-0,1%).

Індекс Варшавської фондової біржі WIG-Ukrain у понеділок додав 1,53% і склав 714,89 пункту. Обсяг торгів індексними паперами досяг 7,957 млн злотих.

У лідерах зростання серед емітентів з України були акції "Астарти" (+7,22%), KSG Agro (+2,33%) і "Агротону" (+2,16%). Зниженням завершили сесію папери "Садовий Груп" (-1,67%), Coal Energy (-0,47%) і "Кернел" (-0,33%).

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" інвестиційний керівник інвесткомпанії "Драгон Капітал" Олег Дрижак, позитивний вплив на світові фондові ринки в понеділок продовжувала надавати інформація про те, що Греція веде переговори з кредиторами про списання 65% -70% державного боргу .

Разом з тим, на думку аналітика ІГ "ТАСК" В'ячеслава Іванишина, підтримку ринкам зробило і успішне розміщення 12-місячних казначейських бондів Німеччини.

"Розміщення цією країною бондів на EUR2,54 млрд на час відсунуло невдалі переговори Греції з приватними кредиторами на другий план", - додав він.

За словами експерта, тиск на котирування Алчевського меткомбінату зробила новина про судовий розгляд з питання заборгованості підприємства перед "Метінвестом" на суму 501,1 млн грн, що можна порівняти з очікуваним чистим прибутком комбінату в 2011 році.

За прогнозами В.Іванишина, у вівторок на українському фондовому ринку варто очікувати помірного зростання. "Незважаючи на триваючі переговори в Греції, в інвесторів росте апетит до ризикових активів. Цьому посприяли сильна макроекономічна звітність Азії та США, а також успішні аукціони з розміщення європейських облігацій.

За словами начальника інвестиційно-аналітичного відділу інтернет-брокера iTrader Ігор Сабадаха, на перебіг торгів у вівторок вплинуть підсумки зустрічі міністрів фінансів країн ЄС, які в понеділок обговорювали питання реструктуризації "грецького" боргу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua