Костенко: Обіцянка постачати український газ в Молдову - політичний жест


Костенко: Обіцянка постачати український газ в Молдову - політичний жест

Україна зробила суто політичний жест щодо сусідньої Молдови, пообіцявши поставляти свій газ у цю країну в разі, якщо в Молдові виникнуть проблеми з російським "Газпромом". Таку думку в коментарі УНН висловив народний депутат від фракції НУ-НС Юрій Костенко.

"Україні потрібно вибудовувати свою систему спілкування з сусідами. Пам'ятаєте, була ідея ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова - Ред.), в який входила і Молдова? Організація мала на меті зменшити політичні тиски з боку Росії... Росія використовує енергетичну залежність. Її вона навчилася використовувати не тільки на пострадянському просторі, але і загалом по Європі. Адже позиція Франції і Німеччини сьогодні залежить від ціни на Російський газ", - зазначив народний депутат.

Він зазначив, що газові питання - це завжди політика. І Україні слід вибудовувати свої відносини з іншими країнами, виходячи зі спроб зменшити політичний тиск в енергетичних питаннях.

Нагадаємо, як повідомив в.о. президента Молдови Маріан Лупу, під час його зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем була досягнута домовленість про закупівлю в України газу у випадку, якщо в Молдові будуть виникати проблеми з підписанням нового контракту про постачання газу з ВАТ "Газпром".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua