97
Костін: Росія зацікавлена у наданні МВФ додаткових ресурсів
Росія може виділити Міжнародному валютному фонду (МВФ) додаткові кошти, призначені для боротьби з кризою в єврозоні, вважає глава другого за розміром російського банку ВТБ Андрій Костін.
МВФ на цьому тижні запропонував збільшити його ресурси на 500 млрд доларів. Ця сума вже включає в себе додаткові 200 млрд доларів, обіцяні європейськими країнами. За даними ЗМІ, домовленості про збільшення ресурсів МВФ можуть бути досягнуті на зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків G20, яка пройде 25-26 лютого в Мехіко.
"Раніше Росія проявила інтерес до участі в подібних кроках. Більше того, Росія виступає за посилення ролі МВФ у вирішенні різних економічних проблем у світі та окремих країнах", - сказав Костін в інтерв'ю телеканалу Sky News.
За його словами, у РФ є для цього ресурси - близько 100 млрд євро у двох спеціальних державних фондах, які інвестуються в різні інструменти, а також 500 млрд доларів резерву Банку Росії.
"Ми, наприклад, вступаємо зараз в СОТ, і ми безумовно дуже сильно постраждали від світової фінансової кризи 2008 року. Тому ми дуже зацікавлені в оптимізації ситуації, особливо це стосується ситуації в Європі, дуже тривожної для російської економіки", - зазначив Костін.
Росія, на думку глави ВТБ, готова брати активну участь у діяльності будь-яких існуючих міжнародних механізмів, яким є МВФ.
"Але так, я вважаю, що підхід повинен бути розумним: про участь Росії має бути заявлено належним чином", - додав банкір.
Складна економічна ситуація в Європі в цілому може вплинути на російську економіку, і в результаті - на фінансовий сектор РФ, як це трапилося в 2008 році, навіть незважаючи на відсутність в портфелі фінансового сектора РФ італійських і грецьких облігацій, вважає глава ВТБ.
"Плюс до всього, звичайно, відсутність ліквідності, нездатність російських компаній і банків позичати гроші, наприклад в Європі, також обмежує можливості російського фінансового сектора і компаній фінансувати свої інвестиції. Тому ситуація в Греції безумовно викликає занепокоєння", - зазначив Костін.
Коментуючи вплив на інвестиційний клімат РФ мітингів проти фальсифікації результатів виборів до Держдуми, що пройшли в грудні, глава ВТБ заявив, що значимість маніфестацій сильно перебільшують.
"Розумієте, справа в тому, що 10 років ми в Росії живемо взагалі без вуличних демонстрацій. Ми бачили багато демонстрацій в Лондоні, в Греції та інших куточках світу. Але в Росії це був, напевно, перший випадок за 10 років, і брало участь 60 тисяч людей, тоді як в країні 60 млн виборців. Але це, безумовно, подало сигнал Путіну і Медведєву, що принаймні в деяких шарах суспільства, головним чином - серед середнього класу, росте число людей, які хотіли б бачити більше змін, більше можливостей для розвитку бізнесу, більше політичних прав. І, мабуть, це цікавий сигнал. Але я вважаю, що Путін і Медведєв це визнають. І, вважаю, вони спробують рухатися далі протягом наступного шестирічного терміну пана Путіна", - заявив банкір.
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною