Греція і кредитори кажуть про прогрес на переговорах про реструктуризацію боргу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Греція і кредитори кажуть про прогрес на переговорах про реструктуризацію боргу

Кредит&Депозит
270
Греція досягла прогресу на переговорах з приватними кредиторами про реструктуризацію боргу і наблизилася до укладення угоди, повідомляє The Wall Street Journal.
"Прогрес є, і переговори продовжаться завтра опівдні", - сказав у четвер журналістам міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос.
Угода повинна бути фіналізована до наміченої на понеділок зустрічі міністрів фінансів ЄС, на якій обговорюватиметься другий пакет фінансової допомоги Афінам.
У заяві Institute for International Finance, який представляє інтереси банків-кредиторів, йдеться, що переговори в четвер були "конструктивними".
Центральним питанням обговорень є зараз ставка купона за новими довгостроковими грецькими паперами, які будуть випущені замість існуючих.
Кредитори хочуть 4-5%, наполягаючи, що при більш низькому рівні угода не буде вважатися добровільною. Країни ЄС на чолі з Німеччиною наполягають на прибутковості значно нижче 4%.
Компромісний варіант передбачає поступове підвищення ставки - з початкових 3,6-3,7% до процентних ставок, ближчих до ринкового рівня. Банки тепер повинні дати остаточну відповідь на цей варіант.
"Немає тут нічого добровільного. У нас пістолет приставлений до скроні", - прокоментував переговори один з банкірів.
Передбачається, що реструктуризація скоротить на 103 млрд євро загальний обсяг заборгованості уряду Греції, що становить близько 360 млрд євро, і це дозволить економити приблизно 5 млрд євро на рік на обслуговуванні боргу.
Угода про реструктуризацію боргу буде включати в себе обмін старих бондів на нові з терміном обігу від 20 до 30 років. Втрати власників облігацій Греції становитимуть по чистої приведеної вартості (net present value), за оцінками, 68%.
Угода з кредиторами стане частиною другого пакету допомоги Греції обсягом 130 млрд євро.
Греція починає також переговори зі своїми міжнародними кредиторами щодо другого пакету допомоги; в п'ятницю в Афіни прибуває місія МВФ, ЄС і Європейського ЦБ.
Європейські країни в жовтні прийняли рішення допомогти Греції у фінансуванні її бюджетного дефіциту в наступні три роки, але однією з умов надання допомоги є угода про списання приватними інвесторами половини грецького боргу.
Минулої п'ятниці приватні кредитори припинили переговори з Грецією, оскільки сторони не прийшли до "конструктивного, консолідованого" рішення. Кредитори, зокрема, не були згодні на ставку купона нижче 4-5% річних.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас