Держава стає на захист банків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держава стає на захист банків

1166
Приватні охоронні фірми можуть втратити можливість надавати послуги банківським установам. Глава МВС Віталій Захарченко сподівається домогтися передачі охорони банків виключно підрозділам ДСО і звернувся по підтримку ініціативи в Національний банк, заявили вчора в Асоціації українських банків (АУБ). За словами президента АУБ Олександра Сугоняка, якщо НБУ схвалить ідею через почастішання пограбувань банків, відповідний законопроект буде внесений до парламенту.
Зараз Держслужба вже займає домінуюче становище на ринку охоронних послуг, тому що лише її співробітники мають право на носіння вогнепальної зброї. Крім того, банкіри скаржаться, що останнім часом побільшало випадків перевищення службових повноважень з боку співробітників ДСО, які влаштовують перевірки відділень і вимагають надавати їм відеоматеріали.
Раніше банкіри неодноразово звинувачували ДСО в монополізації ринку і односторонньому підвищенні цін на свої послуги. "Згідно із законодавством, тільки співробітники ДСО мають право на носіння вогнепальної зброї, тому на ринку є монополіст, однак Антимонопольний комітет це, схоже, не цікавить", - пояснює начальник служби охорони одного з найбільших банків. У той же час фінансисти критикують і якість послуг ДСО послуг. "Якщо в Києві та обласних центрах зазвичай з ДСО проблем не виникає, то в невеликих містах бувають випадки, коли їх співробітники не можуть швидко відреагувати на сигнал і приїхати через відсутність техніки. Одного разу охоронці прибули тільки через 35 хвилин після виклику, мабуть, бандити повинні були їх почекати", - говорить начальник служби інкасації однієї з середніх кредитних установ.
При цьому для охорони банківських відділень необов'язково використовувати виключно вогнепальну зброю, вважають учасники ринку. "Представники приватних фірм не мають права носити зброю, а у Держслужби охорони є внутрішні правила, які в першу чергу захищають життя їхніх співробітників. Повинен бути знайдений компроміс: сховище з грішми і касу належить охороняти зі зброєю, а вхід у відділення - без, - пропонує перший заступник голови правління ВТБ Банку Віталій Фішер. - Необхідно, щоб майно банку було застраховане, в касі не було залишків, які можуть привернути увагу, і була забезпечена можливість швидко викликати міліцію. Такі заходи позбавляють пограбування сенсу".
Подальша монополізація ринку ДСО не вигідна банкам і з економічних причин. "Послуги ДСО в 2 рази дорожчі, ніж у приватних фірм. У них добовий постовий коштує мінімум від 30 грн за годину. А у приватників - близько 12-20 грн в залежності від складності об'єкта, - розповів директор одного з охоронних агентств. - МВС хоче забрати собі не тільки банки, але й інші об'єкти. Наприклад, заводи. Дивно, що орган, який контролює нас, є ще й нашим конкурентом". Тому переведення всього банківського ринку на охорону виключно з боку ДСО вплине на вартість банківських послуг. "Монополія завжди викликає зростання цін, тому подорожчання їхніх послуг автоматично позначиться на вартості обслуговування для клієнтів", - упевнений Віталій Фішер.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас