НБУ: Банки стали менше затримувати платежі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ: Банки стали менше затримувати платежі

Валюта
461
Кількість бізнесменів, які скаржаться на затримку платежів комерційними банками, знижується вже дев'ять місяців поспіль. В останньому кварталі невдоволення оперативністю банків висловив лише кожен 25-й з опитаних топ-менеджерів компаній, пише Дело.
На проблеми зі своєчасним і повним проведенням банківських операцій в IV кварталі 2011 року поскаржилися лише 4,1% бізнесменів, опитаних НБУ. Про це свідчать результати чергового щоквартального опитування керівників підприємств, що проводилося з 14 по 30 листопада 2011 р. Національним банком України.
Кварталом раніше невдоволення оперативністю роботи українських банків виражали 4,6% респондентів, у другому кварталі 2011-го таких було ще більше - 6,9%, у першому - 5,8%.
Таким чином, опитування Нацбанку засвідчило, що за останні 9 місяців 2011 року якість розрахунково-касового обслуговування зросла.
Разом з тим у звіті НБУ вказується, що найбільш часто проблеми з затримкою банками платежів відзначали підприємства транспорту і зв'язку (5% відповідей), торгівлі (4,4%), а також інших видів економічної діяльності - (6,2% ).
Нагадаємо, рекордний для 2011 року обсяг коштів на коррахунках банків України був зафіксований 27 грудня (25,9 млрд грн).
Разом з тим місяцем раніше на банківському ринку України спостерігався гострий дефіцит ліквідності. Так, до ранку 21 листопада залишки на кореспондентських і транзитних рахунках українських банків знизилися до 9,9 млрд грн. Це один з найнижчих показників за останні п'ять років.
Як повідомляло джерело, найжорсткішого за останні п'ять років грошового "голоду" українські банки зазнали на початку вересня минулого року, коли залишки коштів на кореспондентських і транзитних рахунках комерційних банків (на ранок 8 вересня) впали до 9,39 млрд грн. Це мінімальний показник з 26 вересня 2006 року
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас