IHS CERA: Україна може повністю забезпечити себе газом, якщо залучить приватні інвестиції


IHS CERA: Україна може повністю забезпечити себе газом, якщо залучить приватні інвестиції

Україна має потенціал для повного забезпечення себе природним газом у разі послідовного впровадження енергетичної політики, спрямованої на залучення приватних інвестицій у нафтогазовий сектор і реалізації власної ресурсної бази.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав глава американської консалтингової компанії IHS CERA Деніел Єргін на прес-конференції в Києві під час міжнародної конференції "Природний газ і енергетичне майбутнє України".

Як наголошується в розданому під час конференції зведеному звіті спеціального дослідження щодо України, проведеного експертами компанії IHS CERA, наявні геологічні ресурси України дозволяють добувати значно більше обсягів газу, ніж зараз, а в поєднанні з впровадженням ефективних заходів у сфері регулювання попиту Україна зможе досягти газової незалежності.

Це один з головних висновків, до якого дійшли експерти IHS CERA, які на прохання Міністерства енергетики та вугільної промисловості України протягом шести місяців виконували дослідницьку та консультативно-аналітичну програму для оцінки проблем і можливостей газового сектора України.

Експерти відзначають, що реалізація потенціалу України в газовій сфері можлива лише за умови істотного збільшення інвестицій у розвідку та розробку газових родовищ українськими та іноземними приватними компаніями, чого, в свою чергу, можна чекати лише за умови реформування наявної структури галузі, чинного законодавства і регуляторної бази.

Експерти IHS CERA створили модель видобутку газу в Україні до 2035 р. за сценарієм, в якому сучасні технології застосовуються поступово і всебічно. Цей прогноз видобутку газу не ґрунтується на особливо сміливих припущеннях з геологічної точки зору, але вимагає збільшення інвестицій у розвідку та видобуток газу, в порівнянні з поточними рівнями, приблизно на 1 млрд. дол щорічно і з часом до 10 млрд. дол на рік.

За підрахунками компанії, тенденція спаду видобутку традиційного газу в Україні зараз зупиняється, і видобуток почне зростати в 2015 р. завдяки великим капіталовкладенням, включно з іноземними інвестиціями, разом із застосуванням сучасних технологій розвідки та видобутку. Це призводить до нового видобутку на рівні приблизно 14 млрд. куб. м на рік в 2025 р. і 26 млрд. куб. м на рік в 2035 р. Високий рівень інвестицій повинен поступово трансформувати традиційні газові ресурси, які зараз вважаються умовними або перспективними, в доведені родовища.

Разом з тим експерти прогнозують, що розробка газонасичених колекторів низької проникності розпочнеться повільно, але видобуток досягне рівня 9 млрд. куб. м на рік в 2025 р. і 16 млрд. куб. м на рік в 2035 р.

Нагадаємо, 6 липня 2011 р. НАК "Нафтогаз України" провела переговори з провідною експертно-аналітичною компанією IHS CERA щодо проведення незалежної експертної оцінки стану українського ринку газу.

IHS Cambridge Energy Research Associates (CERA) - американська консалтингова компанія, що спеціалізується на розробці рекомендацій та експертних висновків для урядів і приватних компаній у всьому світі щодо ринку енергоносіїв, геополітики, тенденцій і стратегій в промисловості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua