IT-компанії просять довічні податкові пільги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

IT-компанії просять довічні податкові пільги

326
Європейська бізнес-асоціація пропонує владі ввести податкові пільги для IT-компаній не в режимі експерименту на 5 років, а назавжди.
Про це пише Дело.
ЄБА підготувала свої рекомендації-поправки до законопроектів № 8267 і № 8268 про економічний експеримент і податкові пільги для IT-бізнесу, які готуються до другого читання у Верховній Раді. Обидва законопроекти запроваджують механізм підтримки IT-сектора. Згідно з планом, податкові преференції для компаній будуть діяти тільки протягом 5 років.
22 компанії IT-сектора з ЄБА заявляють, що цей термін є неприпустимим і тільки відлякає інвесторів, замість того щоб залучити їх. Жодна іноземна компанія не буде створювати в Україні дочірні підприємства тільки на 5 років. Крім того, після завершення експерименту через 5 років компанії будуть змушені перейти на загальну систему оподаткування, що призведе до уповільнення бізнес-процесів на цих підприємствах.
Законопроекти, які вже ухвалені в першому читанні, встановлюють такі ставки податків в рамках експерименту: податок на прибуток - 16%, єдиний соцвнесок - стандартна ставка від 2 мінімальних зарплат, податок на доходи фізосіб - 10%.
Ці ставки неконкурентоспроможні на тлі податкових режимів для IT, які діють в Білорусі і Росії, вважають в асоціації.
Як повідомлялося, законопроекти № 8267 "Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції" та № 8268 "Про внесення змін до Податкового кодексу України про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції" написані групою народних депутатів, зокрема Євгеном Царьковим (КПУ) і Віктором Януковичем. Дані проекти пропонують до 2016 року провести в Україні економічний експеримент, в рамках якого підприємства-учасники отримають особливі умови господарювання, схожі на ті, які були створені в країнах-лідерах з надання IТ-послуг і рішень. Зокрема, податок на прибуток буде знижено до 16% (зараз 21%), податок на доходи фізосіб - до 10% (зараз 15%), а податок на додану вартість (ПДВ) - скасовано.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас