Вартість нафти Brent перевищила 112 доларів на тлі ослаблення долара


Вартість нафти Brent перевищила 112 доларів на тлі ослаблення долара

Нафта Brent перевищила 112 доларів за барель у середу, оскільки долар знизився, а потік позитивних даних з Китаю і США зменшив побоювання з приводу попиту, викликані кризою в Європі.

Азіатські акції, євро та базові метали стабільні після хороших даних, хоча учасники ринку тепер знову переключаються на Європу, де тестом на довіру інвесторів стане борговий аукціон Португалії, а розмови про дефолт Греції знову вийшли на перший план.

Березневі ф'ючерси на Brent подорожчали на 0,53 долара до 112,06 за барель. Лютневі ф'ючерси на американську легку нафту підвищилися на 0,67 долара до 101,38.

"Нафтові ринки поки ростуть на позитивних даних, особливо з Китаю, і очікуваннях, що країна пом'якшить політику, щоб підстебнути зростання, - сказала Наталі Робертсон з ANZ. - Крім того, увага прикута до Європи, бо розмови про грецький дефолт відновилися. Цей фактор тисне на ринки".

Ціни на нові будинки в Китаї знижуються в грудні третій місяць поспіль, а економіка зросла на 8,9% в IV кварталі 2011 року. Сповільнення зростання ВВП зміцнило надії на те, що Китай може відновити пом'якшення політики, щоб обмежити сповільнення.

Доларовий індекс впав на 0,3%, оскільки інвестори купують ризиковані активи в результаті поліпшення настроїв.

Греція в середу знову проведе переговори з кредиторами, щоб знову спробувати зрушити з мертвої точки переговори про скорочення заборгованості та запобігання дефолту.

Ще одним фактором, що впливає на ціни, є очікування зростання запасів нафти в США минулого тижня. Аналітики вважають, що запаси нафти підвищилися на 2,8 млн барелів. Публікація даних про запаси була перенесена на день вперед через вихідний в США в понеділок. Американський інститут нафти опублікує інформацію про запаси увечері в середу, а Управління енергетичної інформації - у четвер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua