Точка зору: Зволікати в вирішенні газового питання смерті подібно


Точка зору: Зволікати в вирішенні газового питання смерті подібно

Україна повинна поспішати у вирішенні "газових" питань з Росією, адже вступати в повільні дискусії для країни смерті подібно. Оскільки нічим платити за газ. Таку думку висловив член Комітету Верховної Ради з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат від "БЮТ-"Батьківщина" Олександр Гудима.

"Юридична практика відносин з "Газпромом" європейських держав, які не доводили справи до Стокгольмського арбітражу і змусили "Газпром" піти на поступки і змінити ціну на газ, є дуже складною. І кожна держава повинна сім разів відміряти, перш ніж щось робити. Сьогодні ще йде своєрідна інформаційна війна між Україною і Росією, сторони визначають слабкі місця один одного і вирішують, які заходи можна вживати", - зазначив парламентарій.

На переконання Гудими, головна проблема України, яка послаблює її позиції, полягає в тому, що вона має мало часу на вирішення "газового" питання. "Україна має невеликий ліміт часу, бо, як свідчать фінансові показники, Україні надзвичайно складно щомісяця брати кредит, щоб розрахуватися з Росією за той газ, який нам на зимовий період необхідний... Росія сильна тим, що їм не треба нікуди поспішати. У них президентські вибори, на яких перемагає Путін", - підкреслив парламентарій.

Саме тому, переконаний Гудима, Україна повинна поспішати, адже вступати в повільні дискусії з Росією для неї "смерті подібно".

Гудима зазначив, що у випадку, якщо Україна звернеться до Стокгольмського арбітражу, вона повинна бути абсолютно впевнена у своїй перемозі. "Коли, не дай Бог, почнеться реальна війна, тоді треба перемагати, і програвати Україна не має права", - додав він.

За словами нардепа, якщо Україна не буде вибирати законтрактовані обсяги газу, Росія нарахує їй штрафні санкції на суму кілька мільярдів доларів. "І тоді програш означатиме абсолютне політичне, юридичне та економічне банкрутство", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що у випадку, якщо Україна і РФ не досягнуть компромісу в "газових" переговорах, Україна може звернутися до арбітражного суду. "Варіант судового рішення залишається. Ми його не закриваємо. Якщо ми не домовимося, то у нас просто не буде іншої можливості", - заявив Азаров.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua