Аваков поки відсидить за кордоном — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Аваков поки відсидить за кордоном

1097
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко повідомив, що покинути межі України Арсенію Авакову порадили однопартійці, оскільки знали про можливе порушення кримінальної справи проти нього. "Знаючи, що проти Арсенія Авакова готується справа, ми рекомендували, щоб він був за кордоном", - сказав парламентарій. Томенко стверджує, що тиск на представника опозиції є підтвердженням того, що насправді вибори мера Харкова виграв саме Аваков. Крім того, в партії "Батьківщина" впевнені, що він пройшов би до парламенту по мажоритарному округу. Микола Томенко підкреслив: приклад з Арсенієм Аваковим підтверджує, що влада і далі буде відкривати справи в регіонах проти своїх впливових конкурентів, щоб вони не брали участі у виборах.
Лідер харківської обласної організації партії "Батьківщина", екс-губернатор області та головний конкурент Геннадія Кернеса на виборах мера Харкова Арсеній Аваков вже не перший місяць перебуває за кордоном. За неофіційною інформацією, в середині вересня минулого року він покинув Україну відразу після того, як зробили "наїзд" на його бізнес і позбавили ефіру харківську службу новин АТН, власником якої він є. Але тільки недавно перебування Арсенія Авакова за кордоном підтвердилося. На початку січня прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу у зв'язку з незаконним відчуженням в 2009 р. 55 га землі. У повідомленні прокуратури наголошується, що державні акти підписані особисто Аваковим.
Сам же колишній голова Харківської облдержадміністрації заперечує порушення кримінальної справи проти нього. "Справу порушено не стосовно Авакова, а за фактом. В офіційних повідомленнях купа брехні", - заявив він. За словами екс-губернатора, інформація про те, що він підписав акти, які проходять у справі, хибна, оскільки підписання таких актів не входило в його посадові обов'язки. Він оцінює ситуацію навколо вказаної кримінальної справи як спробу тиску влади на нього як на "людину, яка їм зараз не потрібна, не зручна". Разом з тим Аваков дав вказівки своєму адвокату надати допомогу слідству, в об'єктивність якого він не вірить.
Повторювати долю своєї ідеологічної наставниці Юлії Тимошенко Арсенію Авакову не хочеться, і в Україну повертатися він поки не має наміру. Однак брати участь у виборах Верховної Ради в 2012 р. політик не відмовився, стверджуючи, що ці вибори партія влади програє. За деякими даними, колишній губернатор влаштувався в Італії, неподалік від Мілана, де у нього є власний будинок. Втім, у коментарях для преси його колеги плутаються, називаючи серед варіантів перебування однопартійця також Бельгію, Швейцарію та Францію. Раніше, побоюючись судових переслідувань в Україні, її межі покинули: колишній міністр економіки Богдан Данилишин, колишній голова Держрезерву Михайло Поживанов, майор Микола Мельниченко і чоловік екс-прем'єра Олександр Тимошенко.
Експерти пов'язують порушення кримінальної справи проти Арсенія Авакова з політичним підґрунтям. "Будь-яке відкриття кримінальної справи перед виборами має політичні мотиви", - сказав "i" директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов. Проте в кожному конкретному випадку потрібно говорити предметно, вважає він. "Зрозуміло, що представники колишнього режиму працювали не чисто. Знехтувати процедурними і процесуальними нормами Аваков міг. Але у представників регіональної влади і раніше, і зараз багато порушень", - зазначив експерт. За його словами, при нинішній ситуації можна відкривати справу на більшість посадових осіб, якщо у них немає грамотного юриста, "який постійно ходить, тримаючи за руку, і говорить, як і що потрібно підписувати, щоб не потрапити за ґрати".
Раніше співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров звернув увагу, що процедура відчуження земель залежить не тільки і не стільки від губернатора. Готує папери і видає документи Держкомзем, приймають рішення депутати тієї чи іншої громади, а губернатор тільки візує рішення. І тому перекладання відповідальності на нього, каже юрист, дуже нагадує "першу справу Луценка стосовно водія". "Ну, просто один до одного. Його звинувачують, що він підписав акти на землю і тим самим завдав державі збитків на якусь велику суму. Але процедура зовсім інша! І там і тут я вбачаю політичні мотиви", - зазначив він.
Як вважає директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, влада повинна розуміти, що, починаючи подібні процеси проти представників опозиції, вона створює прецедент, який може перерости в традицію, і "будь-яка наступна влада теж буде вирішувати питання зі своїми попередниками за допомогою правоохоронних органів". "Це - неправильна тактика перед виборами, і навряд чи вона дасть той ефект, на який сподівається влада", - сказав експерт. За його словами, збільшення кількості політичних біженців негативно позначиться на відносинах з європейськими країнами. "Нічого доброго для іміджу країни та її позитивного сприйняття в європейських структурах та міжнародному співтоваристві це не дасть. Чим більше політичних біженців, тим частіше Україна буде сприйматися як країна, в якій є тенденція політичних переслідувань, що обернеться зниженням її інвестиційної привабливості", - стверджує політолог.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас